Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Jest skrzyżowanie, czekają na drogę. Wraca ruch na Zabranieckiej

Warszawa

targeoZ Zabranieckiej kierowcy wjadą na trasę Świętokrzyską

Drogowcy zakończyli remont ulicy Zabranieckiej, którą zamknięto w sierpniu 2016 roku. Przebudowa związana była z budową Trasy Świętokrzyskiej. Kierowcy wyremontowaną ulicą przejadą w poniedziałek.

Jak informuje ratusz, Zabraniecka zostanie otwarta o godzinie 5 rano. Tego dnia powrócą na nią również autobusy linii 138 oraz N16.

Ulica, którą zamknięto w połowie 2016 roku, miała zostać ponownie otwarta zimą. Drogowcy nie zdążyli z wykonaniem wszystkich prac - termin oddania do użytku przełożono na wiosnę.

Jak informował wtedy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, opóźnienie wynikało ze zbyt niskich temperatur, które utrudniały prace przy przebudowie podziemnych mediów.

Zabraniecką zamknięto na odcinku, na którym połączy się z Trasą Świętokrzyską. W tym miejscu powstało nowe skrzyżowanie, z którego kierowcy wjadą w przyszłości na nową trasę.

Między Pragą a Targówkiem

Trasa Świętokrzyska powstaje na Pradze Północ i poprzez tunel w nasypie kolejowym zapewni połączenie z Targówkiem.

Długość drogi pomiędzy skrzyżowaniem z Wybrzeżem Szczecińskim a ulicą Zabraniecką wyniesie nieco ponad 3 km z dwoma pasami w każdym kierunku, z chodnikami oraz drogami rowerowymi.

Trasa ma ułatwić kierowcom dojazd do centrum miasta. Zakończenie prac przewidziano na wrzesień bieżącego roku.

Tak w marcu wyglądały prace na ul. Zabranieckiej:

Kończy się remont Zabranieckiej
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

md/r