Jest rower dla Somena

Warszawa

| tvnmeteo.plfot. somen2020world.com

Misja Somena Debnatha będzie trwać dalej. Firma Giant Polska chce przekazać mu nowy rower, by mężczyzna mógł dalej uczyć ludzi z całego świata o zagrożeniach związanych z AIDS i HIV. Podróżnik przejechał 90 tysięcy km, dopiero w Warszawie ktoś ukradł mu rower.

Somen wyruszył na rowerze z Indii w 2004 roku. Odwiedził 60 krajów, dopiero wizyta w Warszawie okazała się pechowa. W Noc Muzeów ktoś ukradł mu rower. Mimo to jest szansa, że misja podróżnika będzie trwać dalej.

Spotkają się w czwartek

- W czwartek spotkamy się z Somenem i ustalimy jakiego roweru potrzebuje. W ciągu 2 dni jesteśmy w stanie dostarczyć mu pojazd – powiedziała tvnwarszawa.pl Monika Zduńczyk z firmy Giant Polska.

- Bardzo się cieszę i nie mogę się doczekać spotkania z przedstawicielami firmy. W Polsce zostanę jeszcze przez minimum 10 dni. Chcę przez Niemcy, Szwecję i Danię jechać na Islandię i dalej na Grenlandię – powiedział tvnwarszawa.pl Somen Debnath.

Wsparcie dla podróżnika

Akcja szukania roweru dla Somena zaczęła się na Facebooku. W ciągu 4 dni przyciągnęła prawie 3500 internautów. Mimo licznych gestów wsparcia w internecie, jest to pierwsza konkretna propozycja przekazania nowego roweru - mówi podróżnik.

Bartosz Andrejuk//mz