Jest przetarg. Ta ulica połączy Ursynów z Wilanowem

Warszawa

tvn24.plPlanowany odcinek ulicy

Do końca lipca przyszłego roku na Ursynowie ma powstać ulica Rosnowskiego. Urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na jej budowę. Wraz z budowaną Nowokabacką połączy Ursynów z Wilanowem.

Do końca lipca przyszłego roku na Ursynowie ma powstać ulica Rosnowskiego. Urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na jej budowę. Wraz z budowaną Nowokabacką połączy Ursynów z Wilanowem."Budowa ul. Rosnowskiego na odc. ul. Relaksowa - granica dzielnic Ursynów – Wilanów" – przetarg pod taką nazwą został ogłoszony w piątek.

Firma, która go wygra będzie musiała wybudować oddzielone dwa pasy w każdym kierunku z dwustronnym chodnikiem. Ścieżka rowerowa, szeroka na 2,5 m, ma biec po jednej stronie. Od hałasu mają chronić ekrany akustyczne.Chętni wykonawcy mogą się zgłaszać do 14 listopada. Prace muszą być wykonane do końca lipca przyszłego roku.

Jest umowa, będzie połączenie Ursynowa z Wilanowem

Połączenie z Wilanowem

Wraz z budowaną ul. Nowokabacką Rosnowskiego ma stanowić połączenie z sąsiadującym Wilanowem.Jak poinformowała tvnwarszawa.pl Barbara Mąkosa–Stępkowska, rzeczniczka urzędu dzielnicy Ursynów, cały przejazd będzie gotowy latem 2017 roku.

Ursynowski ratusz dodaje, że po zakończeniu budowy ul. Rosnowskiego dotychczasowe prowizoryczne połączenie Wilanowa z Ursynowem ulicą Podgrzybków zostanie zlikwidowane.

Nowokabacka od strony Wilanowa:

Dzielnice zyskają nowe połączenie
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ran/b