Jest pozwolenie na remont stacji Stadion

Warszawa

| Pete Souza/White Housefot

Ekrany akustyczne przy torowisku, wymiana sieci trakcyjnej i torów, przebudowa trzech wiaduktów - kolejarze mogą się już zabierać do pracy przy modernizacji stacji Stadion i torów na odcinku od Dwora Wschodniego do mostu kolejowego. Wojewoda właśnie wydał pozwolenie na budowę.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że inwestor może rozpocząć przebudowę, nie czekając na uprawomocnienie się decyzji. - Prace obejmą odcinek o długości ok. 1,3 km i rozpoczną się na przełomie lutego i marca - mówi Jan Telecki z Polskich Linii Kolejowych.

Będą utrudnienia

Kolejarze nie ukrywają, że remont spowoduje utrudnienia. - Pociągi nie będa mogły zatrzymywać się na stacjach linii podmiejskiej, czyli: Stadion, Powiśle i Ochota - mówi Telecki.

W ramach przedsięwzięcia przebudowie ulegną: układ torowy wraz z podtorzem, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, system odwodnienia, sieć trakcyjna i elektroenergetyczna. Na przystanku Warszawa Stadion powstanie zadaszenie, odnowione zostaną perony.

Ekrany akustyczne

Modernizacja obejmie również przejście dla pieszych pod torami kolejowymi. W celu zmniejszenia hałasu, na odcinku ok. 500 metrów, pomiedzy Dworcem Wschodnim a Targową, wybudowane zostaną ekrany akustyczne. Przebudowane także będą trzy wiadukty kolejowe: nad ulicami Targową i Zamoyskiego oraz nad wjazdem do Narodowego Centrum Sportu (ul. Sokola).

mjc/par