Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Jest pozwolenie na kolejny odcinek obwodnicy Marek

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPo otwarciu obwodnicy ruch tranzytowy ominie Marki

Dobra wiadomość dla kierowców. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zezwolił na budowę kolejnego odcinka obwodnicy Marek. W przyszłości trasa to pozwoli wyrzucić z miejscowości ruch tranzytowy.

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy ok. 6-kilometrowego odcinka od węzła Drewnica do węzła Kobyłka. Projekt zakłada m.in.: budowę dwóch jezdni po trzy pasy ruchu, ekranów akustycznych, odwodnień i przejść dla zwierząt. Dodatkowo przebudowane zostaną drogi: wojewódzka, powiatowa i gminne, z którymi przecinać się będzie trasa S8.

"Dzięki rozbudowie drogi ruch samochodów ciężarowych i osobowych zostanie wyprowadzony z centrum Marek, poprawi się płynność przejazdu oraz bezpieczeństwo kierowców" – czytamy w komunikacie wojewody.

O problemie wzmożonego ruchu ciężarowego w Markach pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku.

Budowa trwa

Obwodnica Marek będzie drogą ekspresową. To kluczowy fragment S8, który pozwoli w przyszłości wygodnie wyjechać ze stolicy w stronę Białegostoku. Prace trwają już na pierwszym, 2-kilometrowym odcinku od al. Piłsudskiego do węzła Drewnica.

U wojewody mazowieckiego na ukończeniu jest też postępowanie dotyczące ZRID na odcinku od węzła Kobyłka (bez węzła) – do węzła Radzymin Płd., za nim droga na Białystok aż do Wyszkowa jest ekspresowa.

Zakończenie prac na pierwszym, około 8-kilometrowym odcinku od Marek do Kobyłki planowane jest na koniec wakacji 2017 r.

Wykonawca drugiej części - ponad 7 km od Kobyłki do Radzymina - na swoje prace ma 32 miesiące od dnia podpisania kontraktu (28 listopada 2014 roku), czyli trasa powinna być gotowa w drugiej połowie 2017 roku.

Tak ma przebiegać obwodnica Marek
tvnwarszawa.pl

jb/b