Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Jest pozwolenie na budowę stacji Rondo ONZ

Warszawa

| Getty Imagesfot. TVN Warszawa

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę stacji metra Rondo ONZ. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

- Decyzja o pozwoleniu na budowę dla stacji Rondo ONZ dotyczy także przebudowy infrastruktury terenu w rejonie skrzyżowania ulic Prostej, Świętokrzyskiej i al. Jana Pawła II– wyjaśnia Ivetta Biały, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego.

Co z innymi stacjami?

Jak dodaje, po uzupełnieniu dokumentów przez inwestora, wszczęto również postępowania dotyczące pozwoleń m.in. dla stacji: Świętokrzyska, Dworzec Wileński i Stadion (część kolejowa). Zgodnie z prawem, wojewoda ma 65 dni na wydanie decyzji w tych sprawach.

Zmienili plan wydatków

Pieniądze na metro, 300 mln złotych z roku 2011 roku, zostało w czwartek przesunięte na lata 2013 i 14. Mimo to, władze miasta zapewniają, że nie ma mowy o opóźnieniu w budowie II linii podziemnej kolejki.

Dotychczasowy plan zakładał, że budowa II linii metra pochłodnie w tym roku 1,3 mld zł. Po zmianach będzie to około 1 mld zł. W 2012 r. na budowę wydamy 1,4 mld zł, w 2013 r. - 1,6 mld zł, a w 2014 r. - 284 mln zł.

bf/mz