Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Jest pozwolenie na budowę stacji Rondo ONZ

TVN Warszawa

| Getty Imagesfot. TVN Warszawa

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę stacji metra Rondo ONZ. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

- Decyzja o pozwoleniu na budowę dla stacji Rondo ONZ dotyczy także przebudowy infrastruktury terenu w rejonie skrzyżowania ulic Prostej, Świętokrzyskiej i al. Jana Pawła II– wyjaśnia Ivetta Biały, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego.

Co z innymi stacjami?

Jak dodaje, po uzupełnieniu dokumentów przez inwestora, wszczęto również postępowania dotyczące pozwoleń m.in. dla stacji: Świętokrzyska, Dworzec Wileński i Stadion (część kolejowa). Zgodnie z prawem, wojewoda ma 65 dni na wydanie decyzji w tych sprawach.

Zmienili plan wydatków

Pieniądze na metro, 300 mln złotych z roku 2011 roku, zostało w czwartek przesunięte na lata 2013 i 14. Mimo to, władze miasta zapewniają, że nie ma mowy o opóźnieniu w budowie II linii podziemnej kolejki.

Dotychczasowy plan zakładał, że budowa II linii metra pochłodnie w tym roku 1,3 mld zł. Po zmianach będzie to około 1 mld zł. W 2012 r. na budowę wydamy 1,4 mld zł, w 2013 r. - 1,6 mld zł, a w 2014 r. - 284 mln zł.

bf/mz