Jest kompromis. Fort Sokolnickiego ma ruszyć latem

TVN Warszawa

Nowy FortKolorowo w Forcie Sokolnickiego

Na spotkaniu w ratuszu zawarto porozumienie w sprawie Fortu Sokolnickiego – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Działalność kulturalna ma tam ruszyć już latem.

Spotkanie dyrektora biura nieruchomości, burmistrza Żoliborza i przedstawicielek konsorcjum, które wygrało konkurs na zagospodarowanie fortu, zakończyło się kompromisem.

- Decydująca była zgoda konserwator zabytków na zaproponowane przez nas zmiany dotyczące kuchni. Ponadto burmistrz będzie egzekwował od wykonawcy pewne poprawki w ramach 3-letniej gwarancji – mówi Katarzyna Bijas z konsorcjum Nowy Fort.

- Bardzo się cieszymy z takiego obrotu sprawy. Ze spotkania wszyscy wyszli z poczuciem ulgi, że wreszcie udało się porozumieć – komentuje Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

Data podpisania umowy została wyznaczona na 16 kwietnia. Od tego momentu konsorcjum będzie miało 5 dni na przejęcie obiektu. Pierwsze działania kulturalne odbęda się już w maju, a pełną parą fort ma ruszyć latem.

Pechowy fort

Otwarty po remoncie we wrześniu 2011 roku budynek miał stać sie centrum kulturalnym Żoliborza. W listopadzie rozstrzygnięto konkurs na gospodarza, ale nie podpisano umowy ze zwycięskim konsorcjum.

Panie je tworzące zakwestionowały stan techniczny budynku i możliwość prowadzenia w nim działalności gastronomicznej (była jednym z konkursowych wymagań). Od kilku miesięcy obiekt stoi pusty.

Czytaj więcej o problemach Fortu Sokolnickiego

Piotr Bakalarski//mz