Jest decyzja. Wydłużą buspas na Radzymińskiej

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Projekt zatwierdził już miejski inżynier ruchu. Teraz trafi do Zarządu Dróg Miejskich, który zapowiada, że nie będzie zwlekał z jego wdrożeniem.

Buspas na ulicy Radzymińskiej w kierunku centrum zostanie wydłużony o ok. 2 kilometry. Nowy odcinek zostanie wytyczony od ulicy Krynoliny do Fantazyjnej.

"Bez zbędnej zwłoki"

Jak powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl miejski inżynier ruchu Janusz Galas, podpisał już projekt organizacji ruchu dla przedłużenia buspasa. Kiedy zostanie wprowadzony w życie?

- Dziś wpłynął do nas zatwierdzony projekt od miejskiego inżyniera ruchu. Teraz projekt wysyłamy do Zarządu Dróg Miejskich i czekamy na ich decyzję. Zwykle weryfikacja trwa około miesiąca - tłumaczy Andrzej Skwarek, rzecznik ZTM,

- Na tę chwilę projekt jeszcze do nas nie wpłynął. Ale jesli wpłynie, bez zbędnej zwłoki zlecimy wykonanie Zakłąd Konserwcji i Remontów Dróg - zapewnia Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. Nie chce jednak oszacować terminu. Zastrzega, że zależy to także od pogody.

Następny na Górczewskiej

Wiadomo już, że kolejny buspas powstanie na ul. Górczewskiej i będzie miał długość ok. 4 kilometrów między ulicami Powstańców Śląskich i Młynarską. Miejski inżynier ruchu na razie czeka na materiały od projektanta

Łączna długość pasów wydzielonych dla komunikacji miejskiej w Warszawie to obecnie 38 kilometrów i 333 metry.

bako/ec