Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Jest decyzja w sprawie komunikacji we wtorek

Warszawa


We wtorek nie będzie darmowej komunikacji w Warszawie – informuje stołeczny ratusz. Urzędnicy powołują się na dane Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w sprawie jakości powietrza.

- Prognozy WIOŚ nie wskazują na tak duże przekroczenia natężenia pyłów zawieszonych, jakie obserwowaliśmy w niedzielę i poniedziałek – tłumaczy tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

I podkreśla, że wprowadzenie bezpłatne komunikacji to środek nadzwyczajny. – Stosujemy go, gdy dane z WIOŚ wskazują, że przekroczenia norm są bardzo duże – zaznacza rzecznik.

"Będzie lepiej"

O tym, że jakość powietrza się poprawia, mówiła na antenie TVN24 także przedstawicielka WIOŚ. Krystyna Barańska podkreślała, że stężenie szkodliwych pyłów ma spadać, co jest związane z ociepleniem - będzie mniejsza emisja zanieczyszczeń do powietrza pochodzących z ogrzewania domów.

WIOŚ o jakości powietrza
TVN24

Za darmo można jeździć autobusami, tramwajami czy metrem w poniedziałek. Władze miasta podjęły taką decyzję ze względu na zły stan powietrza. W niedzielę było bardzo źle. Według danych WIOŚ poziom szkodliwych pyłów w centrum stolicy wynosił aż 437 µg/m3. To bardzo duże przekroczenia norm.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Eksperci apelują, by -w przypadku wysokich stężeń unikać wychodzenia z domów i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Syrenka w masce antysmogowej
TVN24

Zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie:

Zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie
TVN24

ran/r