Jest decyzja środowiskowa dla tramwaju na Gocław

TWWizualizacja trasy

Jest decyzja środowiskowa dla budowy trasy tramwajowej na Gocław. Wszystko wskazuje na to, że tramwaj pojedzie wzdłuż Kanału Wystawowego, ul. gen. Bora-Komorowskiego do pętli przy Trasie Siekierkowskiej.

Jak poinformował nas rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka, decyzja środowiskowa dla budowy trasy tramwajowej na Gocław została wydana w czwartek. To jeden z ważniejszych dokumentów, które trzeba uzyskać przed rozpoczęciem budowy.

Niedawno odbyły się konsultacje społeczne w sprawie inwestycji. Mieszkańcy wypowiadali się na temat wariantów przebiegów trasy (teoretycznie było ich pięć) i dzielili swoimi obawami. Największe wątpliwości dotyczyły poprowadzenia trasy wzdłuż Kanału Wystawowego przez teren ogródków działkowych.

TW rekomendowały do budowy wariant z przebiegiem od pętli na Gocławiu ul. gen. Bora-Komorowskiego równolegle wzdłuż Kanału Wystawowego (po stronie wschodniej) do al. Waszyngtona. Jednym z proponowanych rozwiązań jest poprowadzenie trasy nad Trasą Łazienkowską, która zostanie schowana w tzw. wannie. Jak wyliczał inwestor koszt inwestycji wyniósłby wówczas niespełna 199 mln złotych. Wyliczono, że czas przejazdu z pętli Gocław do przystanku metra Centrum trwałby 17 i pół minuty.

Zobacz też: "Tram-wał na Gocław". Chcą nowego mostu":

Protest przy ulicy Saskiej
Protest przy ulicy SaskiejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

skw/b

Źródło zdjęcia głównego: TW

Pozostałe wiadomości