Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Jest decyzja środowiskowa dla budowy metra na Woli

Warszawa

Metro WarszawskieStacja Wolska

Jest decyzja środowiskowa dla zachodniego odcinka II linii metra. - To kolejny krok w stronę przetargu na wykonawcę przedłużenia centralnego odcinka na Targówek i Wolę - komentuje Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego.

Decyzja wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dotyczy odcinka II linii metra od stacji Rondo Daszyńskiego do stacji Księcia Janusza - informuje portal transport-publiczny.pl.

Jak pisze branżowy portal, warszawskie metro przyjęło dwa warianty. W pierwszym ma dominować budowa tunelów tarczą TBM, w drugim więcej prac ma być wykonanych metodą odkrywkową. RDOŚ opowiedział się za technologią użyciem tarcz TBM.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego podaje: - Decyzja RDOŚ ma rygor natychmiastowej wykonalności, bo dotyczy inwestycji ważnej społecznie.

I dodaje, że to kolejny krok w stronę przetargu na budowę przedłużenia centralnego odcinka II linii.

Na Targówek już jest

Decyzja na trzy stacje metra w kierunku Targówka została wydana pod koniec lipca.

Według warszawskiego metra, w październiku lub listopadzie ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę obu wspomnianych odcinków.

Według władz miasta, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to sześć stacji ma być gotowych do 2018 roku.

O planach rozbudowy II linii metra mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz:

Prezydent Warszawy o planach rozbudowy metra
TVN24

bf/r