Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Jest decyzja radnych. Ponad 5 mln złotych dla policji z kasy miasta

TVN Warszawa

kspPolicja otrzyma pieniądze za dodatkowe patrole

4,5 mln złotych na dodatkowe patrole i 800 tysięcy złotych na nagrody - tyle z budżetu miasta otrzyma stołeczna policja. W czwartek zadecydowała o tym Rada Warszawy.

O planowanym wsparciu finansowym funkcjonariuszy pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

"Dodatkowe patrole na warszawskich ulicach są potrzebne i zasadne. W ubiegłym roku policjanci KSP w ramach pełnienia 22 tysięcy takich służb zatrzymali 147 sprawców przestępstw, wylegitymowali 69555 osób, pouczyli 22542 osoby i ukarali mandatami karnymi 23 064 osoby" - możemy przeczytać w komunikacie ratusza.

Jak tłumaczą urzędnicy, dodatkowe patrole w tym roku potrzebne będą także do zapewnienia bezpieczeństwa w stolicy podczas międzynarodowych wydarzeń, takich jak szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży - Warszawę chce odwiedzić ok. 60 tys. pielgrzymów docelowo zmierzających na spotkanie z papieżem w Krakowie czy Tour de Pologne.

W sumie na patrole miasto przeznaczy 4,5 mln złotych.

800 tys. złotych na nagrody

Ponadto, policjanci, którzy będą wyróżniać się w służbie, otrzymają nagrody. Na ten cel przeznaczonych zostanie 800 tys. złotych. O 300 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym.

W latach 2007-14 na nagrody przeznaczono z budżetu Warszawy ponad 10 mln zł.

Więcej o sprawie przeczytasz tutaj.

W październiku policjanci otrzymali nowe radiowozy:

Policja ma nowe radiowozy
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

su//ec