Jest akt oskarżenia za zabójstwo w wydawnictwie

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAkcja służb na Grochowskiej

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Cezaremu S. prezesowi wydawnictwa Magnum X. Mężczyźnie grozi dożywocie za zabicie swojego wspólnika i usiłowanie zabójstwa drugiego. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

"Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga w Warszawie w dniu 29 lipca 2013 r. skierowała akt oskarżenia przeciwko Cezaremu S. podejrzanemu o zabójstwo Krzysztofa Z. i usiłowanie zabójstwa Andrzeja U. w siedzibie wydawnictwa MAGNUM X.

Jak ustalono w toku śledztwa, w dniu 10 grudnia 2012 r. Cezary S. podczas spotkania zarządu firmy MAGNUM X zdetonował ładunek wybuchowy, w wyniku czego obrażeń ciała doznali Wiceprezes Zarządu Andrzej U. i członek Zarządu Krzysztof Z. Cezary S. również został ranny. Pomimo doznanych obrażeń, Cezary S. zadał Krzysztofowi Z. kilkanaście uderzeń nożem w brzuch i w plecy, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł "– czytamy w komunikacie prokuratury.

Jak podała prokuratura, Cezary S. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Akt oskarżenia jest zgodny z zarzutami, jakie wcześniej usłyszał mężczyzna.

Kłótnia o finanse

Śledczy ustalili, że w siedzibie wydawnictwa podczas spotkania doszło do nieporozumienia m.in. na tle rozliczeń finansowych. Zdaniem prokuratury to właśnie stanowiło tło zabójstwa.

Tak wyglądała akcja policji przy ulicy Grochowskiej, gdzie znajduje się siedziba wydawnictwa Magnum X, związana z tragicznymi wydarzeniami:

W wydawnictwie Magnum X 48-latek zaatakował nożem mężczyznę
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Spółka Magnum X wydaje magazyny poświęcone tematyce wojskowej, m.in.: Nowa Technika Wojskowa, Lotnictwo, Morze Statki i Okręty, Strzał i Poligon.

Krzysztof Zalewski w mediach, głównie prawicowych, występował jako ekspert w materiałach dotyczących katastrofy smoleńskiej. W 2011 roku startował do Sejmu z listy PiS w Warszawie zdobył 439 głosów i nie uzyskał mandatu.

bf/mz