Jeśli płacić, to tylko w Warszawie

Najnowsze


Miliardy na transport, komunikację, edukację, setki milionów złotych na kulturę i ochronę środowiska - Ratusz informuje, na co idą pieniądze, między innymi z Waszych podatków. Płaćcie je w stolicy - możecie wiele zyskać: zachęca tych, którzy nie urodzili się w Warszawie, ale tu mieszkają.

Jeżeli płacisz podatek tam gdzie mieszkasz, wraca on do ciebie w postaci lepszych dróg i skrzyżowań, ścieżek rowerowych, nowych autobusów, tramwajów i wagonów metra, wydarzeń kulturalnych - zachęca warszawski urząd miasta.

15 tysięcy ulotek w autobusach, prawie 500 plakatów w tramwajach i 20 citylightów z hasłem "To do Ciebie wróci!" ma przekonać nieprzekonanych do rozliczania się w Warszawie.

Na ulotkach można przeczytać między innymi informacje o kwotach, przeznaczanych na konkretne wydatki. Dodatkowym elementem kampanii jest animacja, którą można zobaczyć na ekranach w autobusach, tramwajach, pociągach SKM i metrze.

JAK PŁACIĆ W WARSZAWIE?

Chcesz płacić podatek w Warszawie? To bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz NIP-3, dostępny na stronie internetowej urzędu miasta. Należy wskazać w formularzu odpowiednie miejsce zamieszkania i przesłać go do urzędu skarbowego właściwego dla dzielnicy Warszawy, w której mieszkasz. Formularz aktualizujący można wysłać do końca kwietnia, razem z zeznaniem podatkowym.

Miliardy z naszych pieniędzy

Dochody m.st. Warszawy w 1/3 pochodzą z podatków dochodowych (PIT), płaconych przez mieszkańców miasta i w 2010 r. wyniosły 3,36 mld zł.

Średni roczny dochód, trafiający do budżetu Warszawy z tytułu podatku od 1 mieszkańca stolicy, to 3 tys. złotych.

Obecnie w stolicy zameldowanych jest 1,46 mln osób zdolnych do pracy i na emeryturze, z których 1,21 mln płaci tu podatek dochodowy.

aq/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty po południu