Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

"Jeśli nie odbędzie się mecz z Niemcami, to nic się nie stanie"

Warszawa

| INSTAGRAM (@frac77)TVN24

- Jeżeli na Stadionie Narodowym nie odbędzie się wrześniowy mecz Polska-Niemcy to nic wielkiego się nie stanie - tak komentuje ewentualne opoźnienie w oddaniu do użytku Stadionu Narodowego, rzecznik ministerstwa sportu.

Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVN24 podkreślił, że Stadion Narodowy budowany jest z myślą o mistrzostwach Euro 2012, a nie imprezach testowych. Takimi miały być mecz Polska - Niemcy oraz zawody Red Bull X-Fighters.

- Organizacja tych imprez jest zagrożona. Jeżeli się nie odbędą to nic wielkiego się nie stanie - powiedział rzecznik ministra sportu. - Dla nas kluczowe jest Euro 2012 - dodał.

Bez zawodów motocross

Wiadomo już, że zawody Redbull X-Fighters na pewno nie odbędą się na Narodowym.

- Zostaliśmy poinformowani przez Narodowe Centrum Sportu o opóźnieniach związanych z budową stadionu, w związku z czym zawody Red Bull X-Fighters zaplanowane na 6 sierpnia b.r. nie odbędą się w tym miejscu. W chwili obecnej oceniamy zaistniałą sytuację – czytamy w oświadczeniu Redbull Polska.

14 dni na usunięcie niedoróbek

W środę NCS poinformowało, że generalny wykonawca ma 14 dni na usunięcie wszystkich niedoróbek. Najistotniejszy jest wadliwy montaż schodów kaskadowych. Jak się okazało, mogą one nie wytrzymać przewidywanych obciążeń.

Równocześnie NCS przyznało, że są opóźnienia względem harmonogramu budowy.

PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE NCS

W odpowiedzi Generalny Wykonawca (Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa – PBG) oznajmił, że nie będzie komentował oświadczenie wspomnianego oświadczenia do czasu zakończenia swoich negocjacji z NCS.

PRZZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE WYKONAWCY

bf