Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Jeśli nie Euro, to co?

Warszawa

materiały organizatora, wikipedia/bartosz.maz, CCBYSALinkin Park - jedna z gwiazd Orange Warsaw Festival

Choć chwilami trudno w to uwierzyć, naprawdę nie wszyscy interesują się piłką nożną. Są tacy, którzy na Euro czekają jak na ścięcie. Mamy dobrą wiadomość - nie jesteście skazani na mecze! W mieście będzie też wiele innych atrakcji.

Nie będziemy Was zwodzić: o Euro nie uda się zapomnieć, udawać że go nie ma i nie zauważać. Miasto będzie żyło piłką nożną. Można jednak trzymać się od mistrzostw z daleka. Jak to zrobić?

Po pierwsze, trzeba wyłączyć radio, telewizję i internet. Oczywiście zaraz po tym, jak na tvnwarszawa.pl sprawdzi się, gdzie dzieje się coś ciekawego i jak tam dojechać.

ZAMIAST MECZU OTWARCIA

Mistrzostwa zaczynają się w piątek, w Warszawie. Potem 3 dni przerwy - w tym czasie mecze będą rozgrywane w innych miastach. A w Warszawie weekend upłynie pod znakiem doskonałej muzyki. 9 i 10 czerwca szykuje się prawdziwe muzyczne święto – Orange Warsaw Festiwal. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej wystąpią m.in. Linkin Park, The Prodigy, Groove Armada, Garbage, czy Power of Trinity.

Więcej na orangewarsawfestival.pl

KONCERTY BALKONOWE

10 czerwca wytwórnia muzyczna LadoABC organizuje nietypową imprezę - 7 koncertów balkonowych wzdłuż ulicy Mokotowskiej. Muzyczna podróż zacznie się przy ul. Mokotowskiej 58 już o godzinie 17. 30 i potrwa do 22.00. Koncerty wykonywane zostaną przez 14 muzyków: DJ Lenar, Hubert Zemler, Maćko Korba, Paweł Szamburski, Macio Moretti, Dominik Bukowski, Jerzy Rogiewicz, Tomek Duda, Weber, Patryk Zakrocki, Bartłomiej Tyciński, oraz Olga Mysłowska, Radek Duda i Piotr Zabrodzki. Artyści zabiorą nas do świata muzyki, w którym bez wątpienia zanurzy się cała ulica Mokotowska.

Więcej na insitu.pl

ANTIDOTUM NA PIŁKĘ

Jako antidotum na szaleństwo Euro Teatr Konsekwentny zaprasza na dwie premiery: 11 czerwca "Gra" Adama Sajnuka, a 27 czerwca "Boski romans" Michała Walczaka. 15 czerwca, podczas Nocy Pragi, zagrają tu Mitch&Mitch oraz Julia Marcell, 17 Sza&Za&Polański.

Przed teatrem, z dala od wilekomiejskiego zgiełku, leżaki, pomost, plaża, coś dla maluchów i dla dużych. Teatr, kultura, rekreacja.

Więcej na teatrkonsekwentny.pl

ZERO FUTBOLU

Od 11 do 30 czerwca na deskach Teatru Capitol gościć będzie specjalny program przygotowany z myślą o tych, którzy szukać będą alternatywy dla ogarniającej społeczeństwo piłkarskiej gorączki.

W ramach akcji "Zero futbolu w Capitolu" teatr przygotował liczne wydarzenia specjalne, m.in. najbardziej przebojowe spektakle, nowe przedstawienia, premiery dla dzieci, a także najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Każdemu ze spektakli towarzyszyć będą degustacje, konkursy oraz animacje dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w przejażdżce imprezobusem. W weekendowe wieczory, tuż przed spektaklem, goście teatru przejadą ulicami Warszawy, a po przedstawieniu kontynuować będą zabawę w Klubie Capitol.

Więcej na www.teatrcapitol.pl

CZAS NA PLAKAT

Już 9 czerwca rozpoczyna się Międzynarodowe Biennale Plakatu w Wilanowie. Pierwsza i najbardziej prestiżowa impreza na świecie prezentująca najciekawsze osiągnięcia sztuki plakatu, autorstwa zarówno najwybitniejszych grafików jak również debiutujących w tej dziedzinie.

Prezentowane będą prace autorstwa najwybitniejszych grafików i debiutantów. Organizator – Muzeum Plakatu w Wilanowie – posiada ogromną (ponad 55 tysięcy prac!) kolekcję plakatów artystycznych, uznawaną za najznakomitszą na świecie.

Więcej na www.postermuseum.pl

NA LEŻAK NAD WISŁĘ

Co czwartek można liczyć na ciekawe wydarzenie w Cudzie nad Wisłą (obok Centrum Nauki Kopernik). Ale można się tu wybrać również w inne dni tygodnia, choćby po to, by powylegiwać się na leżaku z piwem w dłoni.

Więcej na profilu facebookowym

NOC NA PRADZE

15 czerwca liczne koncerty, spektakle i wystawy nawiązujące do silnie związanej z Pragą kultury niezależnej urozmaicą "Noc Pragi". Będą imprezy klubowe i koncerty, lokale będą tętnić życiem, podobnie jak galerie i sklepy. Całości dopełnią pokazy artystyczne.

Więcej na praga-pn.waw.pl

MODA NA ULICE

Pokazy mody polskich i zagranicznych projektantów, światowe marki, stoiska makijażu i stylizacji, konkursy, koncerty, gry oraz zabawy dla najmłodszych - tak będzie wyglądał Warsaw Fashion Street.

Impreza odbędzie się 23 czerwca. Scena główna stać będzie na Krakowskim Przedmieściu.

Więcej na warsawfashionstreet.pl

JAZZ NA STARÓWCE

30 czerwca rozpoczyna się jeden z najdłuższych festiwali jazzowych w Europie. Publiczność zgromadzona na Rynku Starego Miasta co sobotę będzie mogła posłuchać gwiazd muzyki jazzowej z całego świata.

W czasie Euro zagrają:

30 czerwca - Xavier Dotras Trio feat. Carme Canela Premiera7 lipca - Danilo Rea Trio

Więcej na jazznastarowce.pl

WIANKI

Już 23 czerwca na Podzamczu rozpocznie się impreza Wianki nad Wisłą. Wywodzące się z tradycji pogańskich święto, obchodzone w najkrótszym dniu w roku. Przez cały dzień na bulwarach nad Wisłą można spróbować i kupić tradycyjne produkty spożywcze, zobaczyć, jak powstaje rękodzieło, a także wziąć udział w grze miejskiej i pikniku. Główną częścią imprezy są wieczorne koncerty nad Wisłą.

W tym roku wystąpią m.in.: Katie Melua, L.U.C., Myslovitz, Edyta Górniak i Recoon.

Więcej na estrada.com

FILMOWA KOŃCÓWKA

Na koniec Euro, 30 czerwca startuje Filmowa stolica lata - festiwal kin plenerowych odbywający się w największych warszawskich parkach. W każdym z parków prezentowane są inne gatunki filmowe.

Szczegóły niebawem na filmowastolica.pl