Jesienią zakopią 300 tysięcy cebulek. Wiosną zakwitną miliony kwiatów

TVN Warszawa


Blisko 300 tysięcy tulipanów, narcyzów, szafirków i żonkili zostanie posadzonych przy warszawskich ulicach, w parkach, ogrodach i na placach jeszcze w tym roku. Efekty mamy zobaczyć na wiosnę.

- Cebulki, które zasadzimy tej jesieni, rozkwitną wiosną na powierzchni ponad pięciu i pół tysiąca metrów kwadratowych. Zdecydowaną większość kwiatów stanowią tulipany, których pojawi się kilka odmian, ale też kilka kolorów - zapowiada Marek Piwowarski, dyrektor stołecznego Zarządu Zieleni.

Sadzenie potrwa około dwóch tygodni. - Nowe kwietniki pojawią się między innymi na placu Jacka Kuronia, na Żoliborzu czy w alei Rzeczpospolitej w Wilanowie. Ukwiecimy też kilkaset metrów alei Komisji Edukacji Narodowej, okolice ronda Żaba, ale także ronda Palecznego i "Marcysi" w Ursusie - dodaje Piwowarski.

W sumie na wiosnę zakwitnąć ma około półtora miliona kwiatów, sadzonych w ciągu ostatnich kilku lat. Nowością będą szafirki armeńskie, które pojawią się pod drzewami, przy Marszałkowskiej i Alejach Jerozolimskich.

Cebulki będą sadzone ręcznie. Koszt tegorocznej akcji to około 300 tysięcy złotych.

NA MURANOWIE STWORZONO Z KOLEI ŁĄKĘ LEŚMIANA:

"Łąka Leśmiana"
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

fw/r