Jesień nadeszła latem

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plPierwsze oznaki jesieni

Do końca tygodnia, w prawie całym kraju można spodziewać się opadów. To zwiastun astronomicznej jesieni, która nadejdzie w najbliższą niedzielę - równo o godz. 22.44.

Pogoda nie rozpieszcza warszawiaków, a - jak prognozują synoptycy - temperatura w najbliższych dniach sięgnie maksymalnie 17 stopni C.

Na czwartek prognozowane są opady deszczu, a po południu niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie, w południe, 992 hPa, rośnie.

Wyczcieczka po ogrodzie

Jesienna pogoda będzie towarzyszyć nam do końca tygodnia. Oznaki zmiany pory roku widać już między innymi w stołecznych parkach. W weekend będzie można zajrzeć chociażby do Ogrodu Botanicznego przy Al. Ujazdowskich 4. W sobotę o godz. 6.30 odbędzie się tam spacer ornitologiczny, a o 10 wycieczka z przewodnikiem po parku i szklarniach. Więcej informacji na stronie ogrodu.

3 października będzie również okazja, by pospacerować z przewodnikiem po ogrodzie w Powsinie. O godz. 11 chętni zwiedzą drzewa i krzewy. Wejście w ramach wykupionego biletu wstępu do ogrodu. Więcej informacji znajdziesz tu.

A już w niedzielę o godz. 22.44 słońce znajdzie się w punkcie równonocy jesiennej i wejdzie w znak Wagi, rozpoczynając tym samym astronomiczną jesień.

Równonoc jesienna

13 października będzie również okazja, by pospacerować z przewodnikiem po ogrodzie w Powsinie. O godz. 11 chętni zwiedzą drzewa i krzewy. Wejście w ramach wykupionego biletu wstępu do ogrodu. Więcej informacji znajdzie tu.

PROGNOZA POGODY:

Prognoza pogody
TVN Meteo

tvnmeteo.pl/PAP/ran