Jerzy Owsiak odebrał tytuł Honorowego Obywatela Warszawy

Warszawa

TVN24Jerzy Owsiak o tytule Honorowego Obywatela Warszawy

Jerzy Owsiak odebrał w środę tytuł Honorowego Obywatela miasta stołecznego Warszawy. – Jestem ambasadorem Warszawy, takim wewnętrznym, od serca - podkreślał prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak podczas odbierania tytułu podkreślał swoje związki ze stolicą. - Choć urodziłem się w Gdańsku, to mieszkam w stolicy od 8 roku życia, moja mama urodziła się tutaj - mówił.

Prezes WOŚP podkreślał, że cieszy go to, co dzieje się obecnie w mieście. - To dobrze, że Warszawa nie jest jak Paryż czy Nowy Jork, czyli miasta już spełnione, pełne. Ciesze się, że mogę obserwować na własne oczy zmiany jakie zachodzą w stolicy - dodawał nowy Honorowy Obywatel Warszawy.

- Ja jestem ambasadorem Warszawy, takim wewnętrznym, od serca. Zawsze mam w telefonie zdjęcia Warszawy, które pokazuje znajomym - podkreślał Owsiak.

Zasłużony dla stolicy

Rada Miasta przyznała ten tytuł Owsiakowi 31 lipca. Owsiak to dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor audycji muzycznych, twórca Przystanku Woodstock, pomysłodawca, założyciel i prezes zarządu Fundacji „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Przez 22 lata działalności WOŚP zebrała prawie 170 milionów dolarów, za które kupiono nowoczesny sprzęt medyczny dla bardzo wielu polskich szpitali.

– Co roku w stolicy odbywa się wielki koncertu WOŚP „Światełko do nieba” i to w Warszawie orkiestra zbiera najwięcej pieniędzy – powiedziała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Razem z szefem WOŚP odznaczeni zostali także: Jan Olszewski i Mieczysław Szostek.

Owsiak odebrał honorowe obywatelstwo Warszawy
TVN24

Related content

jb/r