Jelonki bez tramwajów Rusza uciążliwy remont

Uciążliwy remont torowiska
Uciążliwy remont torowiska
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plUciążliwy remont torowiska

Od soboty mieszkańcy Jelonek będą mieli ogromne problemy z dojazdem do centrum miasta. Na dwa tygodnie znikają wszystkie linie tramwajowe z tego rejonu miasta. Ruszają remonty torowiska. Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy.

Tramwaje nie będą kursować w ciągu ulic Wolska- Połczyńska-Powstańców Śląskich –Górczewska. Część pojedzie objazdami.

Prace w trzech miejsach

- Od soboty rozpoczną się roboty w trzech miejscach jednocześnie- tłumaczy Teresa Kotwica, z biura prasowego Tramwajów warszawskich i wymienia: - Na skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Elekcyjnej, będą prowadzone prace przez wykonawcę wcześniejszego remontu w ramach naprawy gwarancyjnej. Wykryliśmy drobne usterki, które zostaną usunięte- dodaje.

Dwa pozostałe miejsca to torowisko tramwajowe na ul. Powstańców Śląskich między ul. Człuchowską a ul. Górczewską oraz torowisko na ul. Górczewskiej od ul. Powstańców śląskich do pętli Os. Górczewska.

- W tych dwóch miejscach wymienimy stare torowisko na nowe - tłumaczy Kotwica.

UTRUDNIENIA DLA PASAŻERÓW

Modernizacja torowiska spowoduje ogromne utrudnienia dla pasażerów. Zawieszone zostaną linie tramwajowe 8 i 10.

Linie 26 i 27 kursować będą trasami zastępczymi- skróconymi:

- linia 26: ANNOPOL ... al.Solidarności - Wolska - Skierniewicka - ROGALIŃSKA (przystankiem dla wsiadających w kierunku pętli ANNOPOL będzie ZAJEZDNIA WOLA 03)

- linia 27: METRO MARYMONT ... Wolska - Skierniewicka - ROGALIŃSKA (przystankiem dla wsiadających w kierunku pętli METRO MARYMONT będzie ZAJEZDNIA WOLA 03)

Przystanek Rogalińska zlokalizowany będzie przy ul. Skierniewickiej w kierunku ul. Siedmiogrodzkiej, za skrzyżowaniem z ul. Wolską.

Z powodu remontu torowiska na przejeździe przez skrzyżowanie ulic Wolska/Elekcyjna zmianie ulegną również trasy linii autobusowych 105, 154, 159, 184 oraz N01.

Zastępcze linie

TRAMWAJOWA

Uruchomiona zostanie tramwajowa linia zastępcza 78, która będzie kursować na trasie: WYŚCIGI - Puławska - Marszałkowska - Nowowiejska - al.Niepodległości - Chałubińskiego - al.Jana Pawła II - al.Solidarności - Okopowa - Towarowa - Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al.Poniatowskiego - al. Zieleniecka - Zamoyskiego -Grochowska –WIATRACZNA

AUTOBUSOWA

Uruchomione zostanie kursowanie zastępczej linii autobusowej Z-6 na trasie: OKOPOWA – Okopowa – Leszno – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – Ordona – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OS.GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. Solidarności – Okopowa - OKOPOWA

UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

ZAMKNIĘTA ULICA WOLSKA

Prace spowodują również utrudnienia dla kierowców. W związku z remontem na skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Elekcyjnej zamknięta zostanie ul. Wolska w stronę Bemowa.

Kierowcy jadący od strony centrum będą musieli się rozjechać, skręcając w ul. Elekcyjną i dalej do ul. Górczewskiej lub w ul. Ordona i dalej do ul. Kasprzaka. W celu zachowania dojazdu do Parku im. Sowińskiego oraz Cmentarza Prawosławnego wprowadzona zostanie możliwość jazdy kontrpasem od ul. Redutowej i zawrócenia przed terenem budowy.

Ruch na południowej jezdni ul. Wolskiej będzie odbywał się bez utrudnień.

Utrudnienia potrwają do 19 sierpnia.

UTRUDNIENIA NA BEMOWIE

Ul. Powstańców Śląskich

Utrudnienia w ruchu pojawią się również na skrzyżowaniach ul. Powstańców Śląskich z ulicami: Człuchowską i Czumy. Kierowcy nie będą mogli skręcić w lewo w ul. Człuchowską jadąc od strony ul. Górczewskiej.

Przez cały czas trwania remontu torów tramwajowych całkowicie zamknięty będzie przejazd przez skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich w ciągu ulic Czumy i Konarskiego.

Objazd będzie prowadził przez zawrotkę pomiędzy ul. Muszlową a ul. Konarskiego.

W godzinach nocnych zwężone o jeden pas ruchu będą obydwie jezdnie ul. Powstańców Śląskich pomiędzy ul. Synów Pułku a ul. Górczewską.

Ul. Górczewska

W godzinach nocnych zwężone o jeden pas ruchu będą obydwie jezdnie ul. Górczewskiej od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do pętli tramwajowej OS. Górczewska

Wyłączone z ruchu będą również: pas do skrętu w lewo z ul. Górczewskiej w ul. Klemensiewicza oraz przejazd przez torowisko tramwajowe, służący jako wjazd i wyjazd z terenu centrum handlowego.

Dla kierowców uruchomiona zostanie zawrotka za pętlą tramwajową.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdziesz tutaj.

Utrudnienia potrwają do 20 sierpnia.

su//ec

Pozostałe wiadomości