Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Jedyny taki most w Warszawie. Zdjęcia z drona robią wrażenie

  Najnowsze

  Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plTrwa przebudowa kładki

  Dobiega końca przebudowa kładki nad kanałem Żerańskim. Martwa przez lata przeprawa techniczna elektrociepłowni, będzie służyć rowerzystom i pieszym już za miesiąc.

  Mowa o 300-metrowej kładce, którą kiedyś przebiegał rurociąg. Konstrukcja główna, czyli kratownica zostaje, ale cała reszta była przez ostatnie miesiące przebudowywana. Tak, aby służyła cyklistom - nie będą musieli objeżdżać kanału podróżując nadwiślańską ścieżką rekreacyjną.

  Powstały już między innymi rampy na kładkę i schody z placami widokowym, dojazdy z dwóch stron, barierki i oświetlenie terenowe. - Cała konstrukcja została gruntownie odnowiona. Na potrzeby zbudowania łagodnych ramp obniżyliśmy ją wraz z przyczółkiem po stronie północnej – mówi Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły.

  Pojedziemy za miesiąc

  Prace są już na ostatniej prostej. - Zostało do wyłożenia jeszcze nawierzchnia żywiczna na płycie mostowej, dokończenie montażu opraw oświetleniowych, zagospodarowanie terenu przy kładce. Trwa wykładanie ostatniej warstwy asfaltu na ścieżkach, które do niej prowadzą – wyjaśnia Piwowarski.

  Nowa przeprawa będzie dostępna dla pieszych i rowerzystów. - Planujemy jej otwarcie 20 października – zaznacza Piwowarski.

  Inwestycja była możliwa dzięki umowie darowizny podpisanej przez miasto i spółkę PGNiG Termika w 2014 roku. Warszawa stała się właścicielem 300-metrowej przeprawy położonej nad Kanałem Żerańskim. Prace pochłonęły ok. 4 mln zł.

  Trwa przebudowa kładkiArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

  ran/b