Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Jedyny taki most w Warszawie. Zdjęcia z drona robią wrażenie

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plTrwa przebudowa kładki

Dobiega końca przebudowa kładki nad kanałem Żerańskim. Martwa przez lata przeprawa techniczna elektrociepłowni, będzie służyć rowerzystom i pieszym już za miesiąc.

Mowa o 300-metrowej kładce, którą kiedyś przebiegał rurociąg. Konstrukcja główna, czyli kratownica zostaje, ale cała reszta była przez ostatnie miesiące przebudowywana. Tak, aby służyła cyklistom - nie będą musieli objeżdżać kanału podróżując nadwiślańską ścieżką rekreacyjną.

Powstały już między innymi rampy na kładkę i schody z placami widokowym, dojazdy z dwóch stron, barierki i oświetlenie terenowe. - Cała konstrukcja została gruntownie odnowiona. Na potrzeby zbudowania łagodnych ramp obniżyliśmy ją wraz z przyczółkiem po stronie północnej – mówi Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły.

Pojedziemy za miesiąc

Prace są już na ostatniej prostej. - Zostało do wyłożenia jeszcze nawierzchnia żywiczna na płycie mostowej, dokończenie montażu opraw oświetleniowych, zagospodarowanie terenu przy kładce. Trwa wykładanie ostatniej warstwy asfaltu na ścieżkach, które do niej prowadzą – wyjaśnia Piwowarski.

Nowa przeprawa będzie dostępna dla pieszych i rowerzystów. - Planujemy jej otwarcie 20 października – zaznacza Piwowarski.

Inwestycja była możliwa dzięki umowie darowizny podpisanej przez miasto i spółkę PGNiG Termika w 2014 roku. Warszawa stała się właścicielem 300-metrowej przeprawy położonej nad Kanałem Żerańskim. Prace pochłonęły ok. 4 mln zł.

Trwa przebudowa kładki
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ran/b