Najnowsze

Jedyna taka gala. Wybiorą najpiękniejsze dziewczyny na wózkach

Najnowsze

Wybory Miss na wózku 2014
| Fundacja Jedyna TakaWybory Miss na wózku 2014

W sobotę w amfiteatrze w Parku Górczewska odbędzie się gala Miss Polski na wózku 2014. Do konkursu zgłosiło się 78 pań, a finałową dwunastkę i najpiękniejszą z nich poznamy podczas wielkiej gali, która rozpocznie się o godz. 19.30.

- To już druga edycja konkursu Miss Polski na wózku 2014. Cieszy nas to, że tegoroczne wybory odbędą się właśnie na Bemowie. Uczestniczkom konkursu udostępniliśmy sale, w których przygotowywały się do finałowej gali - mówi Mariusz Gruza, rzecznik prasowy dzielnicy Bemowo.

Brunetki, blondynki...

Dziewczyny w salach Bemowskiego Centrum Kultury brały udział w zajęciach z choreografii, kursach pielęgnacji ciała, wizażu i stylizacji. Jeden z etapów przygotowań stanowiła także część artystyczna "Pod osłoną sztuki", czyli malowanie osłon na wózki, które zostaną przekazane na cele charytatywne. - Pomysłodawczynią konkursu jest Katarzyna Wojtaszek, prezes naszej fundacji. Jego głównym celem jest zmienianie obrazu osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie - wyjaśnia Patryk Gojny, wiceprezes fundacji Jedyna Taka.

W ubiegłym roku konkurs wygrała Olga Fijałkowska. Wybrana została najpiękniejszą spośród 72 pań. - Było bardzo ogromne zaskoczenie, poleciały łzy szczęścia. Nie spodziewałam się kompletnie tytułu. Miałam kilka swoich faworytek i myślałam, że to któraś z nich zdobędzie tytuł najpiękniejszej - mówiła rok temu.

Olga Fijałkowska - laureatka pierwszej edycji konkursuarchiwum TVN

W tym roku do konkursu zgłosiło się 78 uczestniczek. Do finału dostało się 10 kandydatek wybranych przez internautów w ogólnopolskim głosowaniu, a dwie wybrało jury. Wśród 12 najpiękniejszych są maturzystki, studentki, tancerka, nurek, zawodniczka rugby oraz miłośniczka muzyki.

Piknik i wielka gala

Już od 14.00 rozpocznie się piknik integracyjny, z atrakcjami dla całej rodziny. Gala Finałowa zaplanowana jest na godz. 19.30 (wstęp darmowy). Podczas występu dziewczyny zaprezentują swoje sylwetki co pomoże zebranemu tego wieczora jury wybrać nową Miss Polski na wózku 2014, która przez najbliższy rok będzie piastować tytuł Najpiękniejszej Polki poruszającej się przy pomocy wózka.

Pula nagród dla najpiękniejszej wyniesie kilkadziesiąt tysięcy zł. - Miss otrzyma m.in. zaproszenie na turnus rehabilitacyjny i pobyt w hotelu, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny i aktywny wózek - mówi Gojny.

Zobacz wszystkie kandydatki:

Honorowy patronat nad Galą Finałową objęła prezydent Hanna Gronkiewicz - Waltz. - Stawiamy na tworzenie miejsc przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Zależy nam na integracji mieszkańców i staramy się przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Dzięki takim wydarzeniom jak wybory miss można przełamać wiele stereotypów. Zobaczycie Państwo piękne kobiety pełne uśmiechu i pasji – zapewnia Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Bemowo.

Finał ubiegłorocznego konkursu:

Finał pierwszej edycji konkursu
Finał pierwszej edycji konkursuTVN 24

Pozostałe wiadomości