Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

"Jedna z największych instalacji fotowoltaicznych w Warszawie"

Najnowsze


"Na dachu naszego ministerstwa powstanie jedna z największych instalacji fotowoltaicznych w Warszawie, a sam budynek zostanie poddany gruntownej termomodernizacji" - podaje resort przedsiębiorczości i technologii.

Na dachu budynku przy placu Trzech Krzyży mają się znaleźć panele fotowoltaiczne, a produkcja własnej energii ma rozpocząć się jesienią.

"Dobry przykład innym"

- MPiT chce dać dobry przykład innym. Dlatego rozpoczęliśmy nowe inwestycje w naszym budynku, które pozwolą w znaczący sposób zmniejszyć zapotrzebowanie na energię i koszty z tym związane. To też kolejna "cegiełka" w walce o lepszą jakość powietrza w Polsce - czytamy wypowiedź minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz.

Przetarg na dostawę i montaż paneli fotowoltanicznych, ma zostać ogłoszony na początku sierpnia.

Resort zapewnia, że zgodę na inwestycję wydał konserwator zabytków.

Oszczędności około 100 tysięcy złotych

"Przed wykonaniem instalacji fotowoltaicznej zostanie docieplony stropodach w celu zniwelowania strat ciepła w ramach jednego z zadań termomodernizacyjnych budynku ministerstwa" - podaje w swoim komunikacie MPiT.

Cała instalacja będzie się składać z 528 modułów. Oszczędności mają wynosić około 100 tysięcy złotych rocznie.

Pisaliśmy również o chodnikach, które mają walczyć ze smogiem:

em/ran

Technologia, która nigdy nie była wykorzystana na taką skalęTVN24
wideo 2/4

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii