Jedna osoba nie żyje, 44 rannych. 98 nietrzeźwych kierowców

Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plDoszło do 53 wypadków

Policja podsumowała cztery dni akcji "Znicz" na drogach w stolicy i okolicach. Odnotowała 326 kolizji i 37 wypadków drogowych. Zginęła jedna osoba, a 44 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 98 nietrzeźwych kierujących.

ŚRODA

Doszło do 130 kolizji, 9 wypadków, w których rannych zostało 11 osób.

Zatrzymano również 19 pijanych kierowców. Jednym z nich był mężczyzna, który w nocy najpierw wjechał mercedesem w zaparkowanego fiata, a później uderzył w latarnię. Wszystko działo się przy ulicy św. Wincentego tuż przy cmentarzu Bródnowskim. Kierowca miał ponad promil alkoholu we krwi.

CZWARTEK

W czwartek policjanci interweniowali przy 51 kolizjach, 10 wypadkach, w których rannych zostało 11 osób m.in. na Trakcie Brzeskim, gdzie kierowca mercedesa wjechał w skodę i suzuki.

Tego dnia zatrzymano 19 pijanych kierowców.

PIĄTEK

2 listopada odnotowaliśmy 93 kolizje - podała KSP. Doszło do 9 wypadków. Rannych zostało 9 osób Śmierć w wypadku pod Sękocinem (pow. pruszkowski) poniosła jedna osoba (ten teren także jest patrolowany przez garnizon warszawski - red.).

- Przed godziną 22.00 został śmiertelnie potrącony młody mężczyzna, który przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu - powiedział asp. sztab. Tomasz Oleszczuk z KSP.

W piątek zatrzymano 29 nietrzeźwych kierujących.

SOBOTA

3 listopada odnotowano 52 kolizje. Doszło również do 9 wypadków, rannch zostało 13 osób. Zatrzymano też 31 nietrzeźwych kierowców.

"Apelujemy o rozwagę" mówi Piotr Jakubczak
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Co sprawdzają?

Od 31 października funkcjonariusze są obecni na ulicach Warszawy i trasach wyjazdowych i wjazdowych do stolicy. Wzmożone kontrole są przeprowadzane również w podwarszawskich miejscowościach.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Sprawdzają ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie służby wykorzystują policyjne wideorejestratory i alkoscany zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Akcja "Znicz" potrwa do niedzieli.

bf/mz