Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Jedną kamerę rozbił kamieniem, druga go nagrała

Warszawa

Komenda Stołeczna Policji Mężczyzna wdrapał się na słup

21-latek wdrapał się na słup energetyczny i zniszczył wartą 2,5 tysiąca złotych kamerę monitoringu miejskiego - opisują policjanci. Akt wandalizmu zarejestrowała inna kamera i to między innymi dzięki uzyskanym z niej nagraniom, podejrzanego udało się zatrzymać.

Kilka dni temu przy jednej z ulic w centrum Konstancina-Jeziorny doszło do zniszczenia kamery monitoringu miejskiego. Sprawca wdrapał się na słup energetyczny, na którym zainstalowana była kamera i kamieniem rozbił urządzenie. Straty oszacowano na 2,5 tysiąca złotych. "Policjanci z tutejszego komisariatu zabezpieczyli wówczas nagranie z kolejnej kamery znajdującej się przy tej samej ulicy. Okazało się, że swoim zasięgiem doskonale utrwaliła ona całe zajście" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Przyznał się

Do drzwi 21-letniego mieszkańca pobliskiej miejscowości zapukali policjanci. Mężczyzna przyznał, że rozbił kamerę, swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia, został również zobowiązany do pokrycia kosztów instalacji nowej kamery.

Na początku stycznia informowaliśmy o bójce, którą zarejestrowały kamery na Mazowieckiej. W jej trakcie zaginął złoty łańcuch wart 26 tysięcy:

Monitoring zarejestrował bójkę w centrumksp
wideo 2/2