Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Jedną jezdnią, bez wjazdu na most. Spore zmiany na Wisłostradzie

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZamkną jezdnię w kierunku Łomianek

Wieczorem drogowcy zamkną fragment jezdni Wisłostrady w kierunku Łomianek, a ruch przełożą na drugą - w kierunku centrum. Zamknięta zostanie także estakada wjazdowa na most Grota-Roweckiego w kierunku Targówka. Utrudnienia związane są z wymianą nawierzchni.

Zmiany w organizacji ruchu kierowcy napotkają na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Gwiaździstej. Rozpoczną się o godz. 22.

Jedną jezdnią, bez estakady

Ruch w obie strony odbywać się będzie jezdnią w kierunku centrum. Tam do dyspozycji kierowców będzie jeden pas w stronę Śródmieścia i dwa w kierunku Łomianek.

Ważna informacja dla kierowców jest taka, że z Wisłostrady - od strony centrum nie będą mogli wjechać na most Grota-Roweckiego w kierunku Targówka.

Żeby dostać się na drugi brzeg będą musieli dojechać do ulicy Gwiaździstej, tam zawrócić i wjechać na estakadę, która prowadzi na przeprawę z Wisłostrady od strony Łomianek.

Nadal będzie można korzystać ze ślimaka zjazdowego z Trasy Armii Krajowej na Wisłostradę w kierunku Łomianek.

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy AK wraz z mostem Grota do parametrów drogi ekspresowej. Potrwają do poniedziałku do 6 rano. W tym czasie drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni.

Inwestycja w liczbach

W ramach całego kontraktu, za ponad 796 milionów złotych przebudowany zostanie 4,6-kilometrowy odcinek trasy wraz z mostem.

Inwestycja obejmuje między innymi zburzenie i odbudowanie 16 obiektów inżynierskich - między innymi 7 wiaduktów, 6 estakad. Do przebudowy zostanie wykorzystanych 8255 ton stali zbrojeniowej.

Wyremontowanych zostanie dwadzieścia dziewięć obiektów - między innymi 11 wiaduktów, 9 estakad i 6 kładek i przejść dla pieszych. Powstanie 14 nowych obiektów, takich jak ekrany akustyczne czy nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej, w kierunku Poznania.

Zmiana organizacja ruchu na Wisłostradzie

Zmiany w organizacji ruchu
UM

W ramach przebudowy powstają półtunelowe ekrany akustyczne:

Ekrany akustyczne powstają w ramach przebudowy Trasy AK
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

su/ran