Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Jedenastka" na nowej trasie. Korzysta z "zawrotki" na rondzie Daszyńskiego

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZawrotka już działa

Tramwajarze uruchomili "zawrotkę" na Prostej. W związku z tym tramwaje linii 11 swoją podróż z Młocin kończą na rondzie Daszyńskiego, a nie jak do tej pory przy metrze Marymont.

Zmiany w kursowaniu linii 11 weszły w życie w poniedziałek. "Będzie obowiązywała nowa stała trasa Metro Młociny – Rondo Daszyńskiego. Wprowadzenie zmiany będzie możliwe dzięki montażowi na rondzie Daszyńskiego "zawrotki" dla tramwajów dwukierunkowych – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Przesiadka motorniczego

W poniedziałek rano na miejsce pojechał nasz reporter.

- "Zawrotka" już działa. Tramwaje przejeżdżają. Potem motorniczy zatrzymuje skład, wysiada i przechodzi do drugiej kabiny, aby ruszyć w kierunku Bemowa - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Wszystkiemu jeszcze przyglądają się pracownicy Tramwajów Warszawskich i Zarządu Transportu Miejskiego - dodaje.

Tak prezentuje się dokładnie nowa trasa linii 11: METRO MŁOCINY - Nocznickiego - Wólczyńska - Broniewskiego - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - Skierniewicka - Kasprzaka - Prosta - RONDO DASZYŃSKIEGO.

ZTM zapowiada, że częstotliwość kursowania 11 nie zmieni się. "Jedenastka" w porannych i popołudniowych szczytach kursuje co 8 minut, natomiast w innych godzinach tramwaje tej linii pojawiają się na przystankach co 12 minut.

Nowe składy, nowe możliwości

Miasto coraz śmielej korzysta z możliwości dwukierunkowych tramwajów. Wyjechały one na tory w trakcie wakacyjnych remontów na Grójeckiej oraz ostatnio, podczas prac na Bródnie.

Dwukierunkowe tramwaje mają jeździć w przyszłości na Nowodwory.

su/b