"Jeden z najbardziej niebezpiecznych przestępców". Ukrywał się w kilku krajach, zatrzymany na Majorce

Najnowsze

Autor:
ab/b
KRP VIMężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Ukrywał się w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii. Wpadł dopiero w Hiszpanii. Mężczyzna z Targówka, mający na koncie liczne przestępstwa, był poszukiwany od 2016 roku. Do odsiadki ma ponad 20 lat więzienia.

Jak podaje warszawska policja, 44-latek uznany został za jednego z najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców. Wystawiono za nim cztery listy gończe i Europejski Nakaz Aresztowania.

"Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości"

"Mieszkaniec Targówka miał na swoim koncie liczne przestępstwa, w tym udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Podejrzany był także między innymi o podrabianie dokumentów i pieniędzy, korupcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz uszkodzenie ciała. Zarzucano mu również nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających" - podaje komenda rejonowa policji.

Polskie sądy wydały trzy zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu 44-latka oraz postanowienie o jego aresztowaniu. "Mimo że mężczyzna ścigany był czterema listami gończymi, skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości" - czytamy w komunikacie.

Wydano Europejski Nakaz Aresztowania

Poszukiwania mężczyzny powadzili policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego komisariatu na Targówku. Ustalili oni, że przestępca ukrywał się między innymi w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii.

"W związku z poczynionymi ustaleniami, w lutym tego roku wszczęto poszukiwania międzynarodowe i wydano za 44-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania" - informują.

Zatrzymany na Majorce

Funkcjonariusze ustalili, że 44-latek może obecnie ukrywać się w Hiszpanii. Tę informację przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji oraz policji hiszpańskiej. W ubiegły wtorek na Majorce zatrzymano poszukiwanego.

"Po dopełnieniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych, mężczyzna zostanie sprowadzony do Polski i odpowie za swą przestępczą działalność" - informują policjanci i dodaję, że zgodnie z wyrokami sądów, 44-latka "czeka ponad 20 lat więzienia".

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o akcji ABW i zatrzymaniu dwóch osób:

Akcja ABW we WłochachTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

tvnwarszawa.pl

Autor:ab/b

Źródło zdjęcia głównego: KRP VI