Jean Michel Jarre: Warszawa jest mi bardzo bliska

Warszawa

TVN24Rozmowa z artystą we "Wstajesz i weekend"

Jean Michelle Jarre jest autorem muzyki, na tle której zaprezentowany będzie tegoroczny pokaz w multimedialnym parku fontann. – Połączenie muzyki i efektów wizualnych z wodą to interesujący krok – mówił artysta w programie "Wstajesz i weekend" w TVN 24.

Muzyk nie ukrywa, że Warszawa jest mu bliska. – Kiedy zaczynałem karierę, byłem młodym artystą i przez lata byłem zaangażowany tutaj w wiele projektów z fantastycznymi ludźmi – powiedział na antenie TVN24.

- Multimedialny park fontann w Warszawie to kolejny interesujący krok. Połączenie muzyki i efektów wizualnych z wodą. Stwarza to efekt 3D. Nie trzeba mieć okularów, żeby to zobaczyć. Coś takiego staram się robić podczas moich koncertów. To niesamowite połączenie – dodał artysta.

Fontanny ruszą 1 maja

Muzyka Jeana Michella Jarre’a będzie towarzyszyć pokazom przez cały sezon. Na Podzamczu usłyszymy zarówno utowory z jego debiutanckiej płyty "Oxygene", jak i z ostatniego albumu "Electronica Vol 1: The Time Machine". Nie zabraknie też kawałków produkowanych przy współpracy z innymi twórcami muzyki elektronicznej, jak choćby "Stardust" Armina van Buurena czy symfonicznej wersji "Acropolis".

Inauguracyjny pokaz odbędzie się 1 maja. Będzie on inspirowany legendą o warszawskiej Syrence. "Przekonamy się, że współczesne Syreny to młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta. Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, której twarz stała się pierwowzorem warszawskiej syrenki z pomnika stojącego nad Wisłą" – zapowiada stołeczny ratusz.

Autorem opowieści jest Paweł Piotr Przybył, twórca kilkudziesięciu widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji.

Tak wyglądał ubiegłoroczny pokaz fontann:

Magiczny pokaz w Parku Fontann.
TVN 24

kw/r