Jean Michel Jarre nada rytm fontannom

Warszawa

goculture.plWarszawskie Syreny

Utwory legendy muzyki elektronicznej Jeana Michela Jarre'a będą towarzyszyć nowemu pokazowi w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą. Muzyki artysty będzie można słuchać przez cały sezon. Premiera 1 maja - poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz.

Na Podzamczu mieszkańcy stolicy usłyszą przekrój całej twórczości Jarre’a, od debiutanckiej płyty "Oxygene" po ostatni album "Electronica Vol 1: The Time Machine". Nie zabraknie również utworów produkowanych przy współpracy z innymi twórcami muzyki elektronicznej, jak choćby "Stardust" Armina van Buurena czy symfonicznej wersji "Acropolis".

"Historia wplata się w przyszłość"

- Warszawa jest mi bardzo bliska, to miasto wspaniale czerpie ze swojej przeszłości, jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolic - mówi cytowany przez miasto Jarre.W warstwie wizualnej pokaz będzie inspirowany legendą o warszawskiej Syrence. "Przekonamy się, że współczesne Syreny to młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta. Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, której twarz stała się pierwowzorem warszawskiej syrenki z pomnika stojącego nad Wisłą" - wyjaśnia ratusz.Animowaną opowieść stworzył Paweł Piotr Przybył, twórca kilkudziesięciu widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji. Natomiast programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia i Basa Verstraelena.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEGOROCZNYM POKAZIE

Tak wyglądał ubiegłoroczny pokaz:

Magiczny pokaz w Parku Fontann.
TVN 24

PAP/ran