Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Jazda w czołgu, pokazy walk na Żeraniu

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plPiknik odbywa się po raz drugi

Miłośnicy militariów weekend spędzają na terenie basenów Portu Żerań. Odbywa się tam piknik "Drogi do wolności 1914-1920". - Na miejscu cała masa militarnych atrakcji dla całej rodziny, mundury, broń, czołgi i inne wozy bojowe - zachęca Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Poza pokazami unikatowych, odrestaurowanych pojazdów oraz wojskowego sprzętu z epoki odbyły się rekonstrukcje prezentujące polskie jednostki walczące.

- Uczestnicy pikniku mieli możliwość przejechania w czołgu po trudnym terenie i zrobienia sobie zdjęcia z historycznymi pojazdami i żołnierzami, zarówno z pierwszej i jak i drugiej wojny światowej - opisuje Węgrzynowicz.

Atrakcją dla uczestników imprezy była prezentacja pojazdów Sherman, Stuart, T-34.

Konkursy i gry historyczne, spotkania autorskie z autorami książek historycznych oraz popularnych programów telewizyjnych - to kolejne punkty programu.

Nie zabrakło wojskowej grochówki.

Piknik odbywa się po raz drugi, dzięki współpracy Muzeum Zabytków Techniki Wojskowej i Urzędu Dzielnicy Białołęka.

Niedziela dla dzieciaków

Druga część pikniku odbędzie się w niedzielę z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorzy szykują szczególne atrakcje dla najmłodszych – wiele zabaw, gier i konkursów dla małych i nieco starszych dzieci, w których zdobyć będzie można ciekawe nagrody o charakterze wojskowym.

Impreza rozpocznie się już o 9.00 rano.

Na 10.00 przewidziano pokaz pojazdów i pododdziałów, a na 13.00 - inscenizację "Wojsko Polskie przeciw bolszewikom".

Czytaj też: więcej atrakcji Dnia Dziecka w Warszawie

kś/mz