Janerka na dziedzińcu bankowców. "Jezu jak się cieszę"

Warszawa

Koncert wokalisty i basisty Lecha Janerki oraz francuskiego zespołu perkusyjnego Les Tambours du Bronx zainaugurowały akcję Kapitalna Warszawa. Impreza odbyła się w sobotę, na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego w Warszawie.

Podczas koncertu Janerki publiczność miała okazję wysłuchać repertuaru stanowiącego przekrój twórczości jednego z najpopularniejszych polskich artystów, wykonujących alternatywny rock.

"Jezu jak się cieszę" Koncert rozpoczął się od utworów grupy Klaus Mitffoch, w której Janerka kiedyś występował. Nie zabrakło największych przebojów basisty - zagrane zostały m.in. "Konstytucje", "Wieje" czy "Rower". Janerka wykonał 20 utworów w niemal dwugodzinnym koncercie, kończąc występ utworem "Jezu jak się cieszę". Po występie Janerki na scenie pojawił się francuski zespół perkusyjny Les Tambours du Bronx. Około godziny 21 tłum zaczął się przerzedzać, część publiczności nadal jednak bawiła się pod sceną. Koncert został zorganizowany przez Giełdę Papierów Wartościowych. Ideą imprezy jest promocja stolicy i przybliżenie mieszkańcom miasta rynku kapitałowego, poprzez działania w obszarze kultury. Występom muzyków towarzyszyły wizualizacje i pokazy świetlne.

PAP/lata