Janas zwolniony z Polonii Nowym trenerem Okuka?

Warszawa

| BBC News, EPAfot

Paweł Janas nie jest już trenerem piłkarzy Polonii Warszawa. Janas wraca na stanowisko dyrektora sportowego Polonii - informuje Polska Agencja Prasowa.

Nowy szkoleniowiec na razie nie został wybrany. Właściciel klubu Józef Wojciechowski prowadzi obecnie rozmowy z kandydatami, głównie zagranicznymi. Trwają negocjacje m.in. z byłym szkoleniowcem Legii Warszawa i Wisły Kraków Serbem Dragomirem Okuką.

Nowy trener w styczniu

- Rozmowy z potencjalnymi trenerami Polonii jeszcze się nie skończyły. Kiedy to nastąpi? Najpóźniej do 5 stycznia, gdy piłkarze wrócą z urlopów. Na razie mogę potwierdzić tylko tyle, że Paweł Janas ponownie będzie dyrektorem sportowym - powiedział w rozmowie z PAP wiceprezes i członek zarządu klubu Piotr Ciszewski.

Janas trafił na Konwikorską w lipcu, po odejściu z łódzkiego Widzewa. Początkowo pełnił funkcję wiceprezesa ds. sportowych, ale 13 września zastąpił zdymisjonowanego trenera Polonii Jose Marię Bakero.

13. trener u Wojciechowskiego

W roli szkoleniowca "Czarnych Koszul" odniósł dwa zwycięstwa w dziesięciu ligowych meczach. Po rundzie jesiennej drużyna, która miała walczyć o mistrzostwo kraju, zajmuje ósme miejsce - z przewagą trzech punktów nad strefą spadkową.

Były selekcjoner reprezentacji Polski jest trzynastym trenerem Polonii zwolnionym z tej funkcji od czasu przejęcia klubu przez Józefa Wojciechowskiego.

Wcześniej ze stanowiskiem szkoleniowca na Konwiktorskiej pożegnali się: Jan Żurek, Andrzej Wiśniewski, Jerzy Engel junior, Waldemar Fornalik, Dariusz Wdowczyk, Jerzy Kowalik, Jacek Zieliński, Bogusław Kaczmarek, Jacek Grembocki, Duszan Radolsky, Michał Libich i Jose Maria Bakero.

bako/ec