Jan Urban nowym trenerem Legii

Warszawa

legia.comNowy trener

Jan Urban został nowym trenerem Legii Warszawa. Na stanowisku pierwszego selekcjonera w sezionie 2012/2013 zastąpi dotychczasowego szkoleniowca Macieja Skorżę.

- Analizując postawę zespołu w końcówce minionego sezonu, uznaliśmy wspólnie z członkami Rady Nadzorczej, że aby realizować nasze najwyższe cele sportowe, konieczna jest zmiana, która będzie nową motywacją dla zawodników. Jan Urban to bardzo dobry i ambitny szkoleniowiec – mówi p.o. prezesa Legii Piotr Zygo.

Powrót po latach

Jan Urban wraca do Legii po dwóch latach. Wcześniej prowadził stołeczny zespół od czerwca 2007 do marca 2010 roku. Wywalczył w tym czasie Puchar oraz Superpuchar Polski, a także dwukrotnie wicemistrzostwo Ekstraklasy.- Bardzo się cieszę, że dostaję drugą szansę. Wydaje mi się, że moja poprzednia "misja" nie została zakończona. Chcę wywalczyć z Legią mistrzostwo Polski. Wierzę, że tym razem ten cel zrealizuję – powiedział Jan Urban.Kontrakt z nowym trenerem został podpisany na rok.

Nowy dyrektor

Jednocześnie zarząd Legii Warszawa powierzył stanowisko dyrektora sportowego Jackowi Mazurkowi, który wcześniej pełnił tę funkcję w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.