Jan Paweł II jak polityk. Na plakatach i w krawacie

Warszawa

tvnwarszawa.pl"Karol Wojtyła – Twój kandydat w codziennych wyborach"

Karol Wojtyła w garniturze i krawacie jest głównym bohaterem plakatu opatrzonego hasłem "Twój kandydat w codziennych wyborach". To kampania reklamowa Centrum Myśli Jana Pawła II, które - jak co rok - przygotowuje uroczystości w rocznicę śmierci papieża.

Plakat zawisł m.in. przy Wisłostradzie, tam wypatrzył go nasz reporter. Fotomontaż przedstawia papieża w piusce, ale "pod krawatem" i w szarym garniturze. Obok tekst: "Karol Wojtyła - Twój Kandydat w codziennych wyborach". To hasło warszawskich obchodów 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II, które organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II. Ta instytucja stoi także za niestandardową kampanią promocyjną wydarzenia.

- Forma jest nieco odważniejsza, niż zwykle, ale przekaz wciąż ten sam. Przypominamy, że każdy codziennie podejmuje ważne wybory, w których warto się kierować naukami Jana Pawła II – mówi nam Tomasz Kempski, rzecznik Centrum Myśli JP2. Jak przyznaje, plakat nawiązuje do stylistyki wyborczych banerów, ale przekaz jest zgoła niepolityczny. – Trwa kampania wyborcza, więc papież jest w stroju typowym dla polityka – garniturze. Ten strój symbolizuje człowieka pracy. Ale oryginalna "góra", twarz ojca świętego, jego spojrzenie odzwierciedla jego świętość – tłumaczy rzecznik.

Sprawdź program uroczystości

Kandydat Karol Wojtyła

Opis akcji na portalu społecznościowym też stylizowany jest na język politycznej agitacji:

Sztab wyborczy, sympatycy i miłośnicy zapraszają do złożenia podpisu pod kandydaturą Karola Wojtyły w zbliżających się Twoich codziennych wyborach. Dołącz do wydarzenia i tym samym złóż deklarację poparcia dla postulatów głoszonych przez Jana Pawła II! Do godziny 21:37 2 kwietnia 2015 zbierzmy 100 tysięcy podpisów, tak żeby Karol Wojtyła znalazł się na oficjalnej liście kandydatów, którzy doradzają Ci w codziennych dylematach.Prawdziwe wybory są codziennie. Wybierz Karola Wojtyłę i śmiało idź naprzód. Wybieraj go codziennie. Nie tylko 2 kwietnia. To jest Kandydat, który Cię nie zawiedzie bez względu na to, jakie masz poglądy polityczne. Niczego nie obiecuje i nikomu się nie narzuca. Jest ponad politycznymi gierkami i nie uprawia marketingu. Głosi prawdę i dobro.

Miejska instytucja

Centrum Myśli Jana Pawła II to instytucja kultury m.st. Warszawy. Kieruje nim dawny przewodniczący rady dzielnicy Wawer Norbert Szczepański.

Kontrowersyjny plakat
tvnwarszawa.pl

b/ec