Jakubiak wraca do pomysłu Jacksona. Chce budowy parku rozrywki

Warszawa

ShutterstockPark rozrywki (zdjęcie ilustracyjne)

Kandydat Kukiz'15 na prezydenta stolicy Marek Jakubiak zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to powróci do pomysłu Michaela Jacksona, zbudowania w Warszawie parku rozrywki. Jakubiak chce też, aby powstał Bank Warszawski, który zajmowałby się obsługą finansową stolicy.

Jakubiak we wtorek na konferencji prasowej na warszawskiej Ochocie przedstawił kolejny punkt swojego programu - "Zarabiaj z Warszawą".

Czym ma być Bank Warszawski?

- Chcemy zbudować grupę kapitałową - może się nazywać bankiem - w której inwestować mogą warszawiacy i przez którą grupę mogą przechodzić wszystkie przepływy spółek miejskich, czynsze i obroty, które stanowią, że Warszawa jest najbogatszym miastem w Polsce - powiedział kandydat Kukiz'15.

Jak mówił Jakubiak, zachodnie banki otrzymują 250 mln zł od miasta za obsługę finansową stolicy. - Te pieniądze mogą być spokojnie w takiej grupie kapitałowej, można ją nazwać Bankiem Warszawskim, a co za tym idzie warszawiacy mogą konsumować to, jako dywidendy wypłacane raz w roku, czy też mogą być współautorami inwestycji dochodowych w Warszawie - dodał.

Zdaniem kandydata Kukiz'15 założycielem Banku Warszawskiego powinny być: Skarb Państwa, m.st. Warszawa i mieszkańcy. - Warszawa powinna zacząć prowadzić inwestycje, które mogą przynosić bezpośrednio chlubę, jak i mogą powodować rozwój miasta - ocenił Jakubiak.

Park rozrywki - miliony turystów?

Przypomniał w tym kontekście, że gwiazdor muzyki pop Michael Jackson chciał w latach 90. budować w stolicy park rozrywki. - Przypominam sobie, jak mnie ten pomysł - jako przedsiębiorcę - zainteresował i powracam do tego pomysłu. 100 hektarów terenu pod Warszawą, gdzieś na północy miasta stołecznego, mogłoby pod tę inwestycję być skierowanych z korzyścią dla takich miast jak Płock, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk czy Ciechanów - mówił kandydat Kukiz'15.

Jak dodał, do tego centrum rozrywki mogłyby dojeżdżać pociągi podmiejskie. Zaznaczył, że dzięki temu projektowi "Warszawa liczyłaby turystów w milionach".

Zobacz też materiały z konferencji prasowej Jakubiaka w obronie bazarów:

"Bazary są częścią tożsamości Warszawy"TVN24
wideo 2/3

PAP/b