Jakubiak pokazał hasło wyborcze. I sześć tez

Warszawa

Jakubiak prezentuje hasło wyborczeTVN24
wideo 2/2

"Potrafisz Warszawo" - z takim hasłem Marek Jakubiak z Kukiz'15 ma zamiar powalczyć o fotel prezydenta Warszawy. Kandydat przedstawił krótko najważniejsze sprawy, na których ma zamiar skupić się w kampanii.

Hasło Jakubiaka ma nawiązywać do sloganu ruchu Kukiz'15 "Potrafisz Polsko!", które było wykorzystywane podczas kampanii prezydenckiej Pawła Kukiza i kampanii parlamentarnej w 2015 roku.- Nadszedł czas opublikowania sześciu głównych tez Kukiz’15 dla Warszawy. Nie chcemy spierać się ani licytować na linie metra w Warszawie. Chcemy nasz program przedstawić w sposób merytoryczny, powiedziałbym nawet, że serialowy - zaznaczył na wstępie kandydat.

Sześć tez Jakubiaka

Podczas briefingu wyczytał tylko krótkie hasła i zapowiedział, że każde z nich będzie omawiane szerzej na następnych konferencjach.

- Po pierwsze, chcielibyśmy powiedzieć mieszkańcom Warszawy, że "mieszkania są wasze". Rozwinięcie tego punktu nastąpi w przyszłym tygodniu - poinformował Jakubiak. Z dużym prawdopodobieństwem kandydat zaproponuje przywrócenie preferencyjnego wykupu mieszkań komunalnych za 10 proc. ich wartości, o czym mówił już wcześniej w tej kampanii.

Drugie hasło to "zarabiaj z Warszawą". - To ciekawy punkt, którego nie ma w żadnym programie innych kandydatów - stwierdził Jakubiak.

Kolejne postulaty to: "twoje smart city", "Warszawa bez korków", "Warszawa bez wykluczeń" oraz "przywróćmy tożsamość Warszawie". Ten ostatni punkt kandydat uznał za "szczególnie dla niego ważny".

Sztab wyborczy

W piątek przedstawiono również sztab wyborczy kandydata Kukiz'15 na prezydenta stolicy. W jego skład weszli m.in. kandydatki do Rady Warszawy: Lidia Sankowska-Grabczuk z Prawicy Rzeczypospolitej, która będzie pełnić funkcję rzecznik oraz Żaneta Jarząb, ponadto bliscy współpracownicy Jakubiaka: Piotr Bryczkowski i Tomasz Bartosiak oraz działaczka Kukiz'15 Jolanta Solarz. W sztabie jest także wiceprezes Browarów Regionalnych Jakubiak Irmina Ochenkowska.

Jakubiak ogłosił swój start pod koniec sierpnia. Jest posłem z okręgu płockiego (zdobył mandat w 2015 roku). W Sejmie zasiada między innymi w komisji obrony narodowej, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego. W lipcu 2018 roku został wiceprzewodniczącym komisji śledczej do spraw wyłudzeń VAT.

Marek Jakubiak o Warszawie
TVN24

kw/PAP/ran