Najnowsze

Jakie imię dla jaka? Rusza konkurs w zoo

Najnowsze

Zoo w WarszawieOgłoszono konkurs na imię jaka

9 października w stołecznym ogrodzie zoologicznym na świat przyszedł młody samczyk jaka. Zoo ogłosiło właśnie konkurs na jego imię, do udziału zachęca dzieci i młodzież. Nagrodą jest prywatne zwiedzanie z przewodnikiem.

Propozycje imienia dla młodego samczyka należy wrzucać do skrzynki znajdującej się przy wybiegu jaków w zoo. Wymyślone imię powinno zaczynać się na literę H.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat. Do udziału można zgłaszać się zarówno indywidualnie, jak i całą klasą bądź grupą przedszkolną.

Nagrodą dla zwycięzcy lub zwycięzców (w przypadku grupy) będzie wyjątkowe zwiedzanie ogrodu zoologicznego z przewodnikiem w towarzystwie opiekuna lub wychowawcy. W programie znajdzie się wizyta u jaka i rozmowa z jego opiekunem. Finał konkursu 30 listopada.

"Chrząkający wół"

Jaki nazywane po łacińsku "bos grunniens", to największe po słoniach i nosorożcach zwierzęta żyjące głównie w Azji. W wolnym tłumaczeniu ich łacińska nazwa oznacza "chrząkający wół". Dzięki swojemu przyjaznemu usposobieniu, w Tybecie - ich ojczyźnie, są zwierzętami domowymi.

W warszawskim zoo mieszka pięć jaków.

Zobacz też niezwykły film z warszawskiego zoo:

Do ZOObaczenia w Warszawie
Do ZOObaczenia w Warszawie zoo

md/b

Źródło zdjęcia głównego: Zoo w Warszawie

Pozostałe wiadomości