Jaki wykluczył pełnomocników ratusza. Złożyli odwołanie, sąd je odrzucił

Warszawa

TVN 24Pełnomocnicy ratusza zostali wykluczeni

Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie wydalenia pod koniec sierpnia pełnomocników miasta z posiedzenia komisji weryfikacyjnej. Komisja badała wówczas reprywatyzację kamienicy przy Poznańskiej 14.

PAP dotarła do postanowienia w sprawie skargi prezydent Warszawy, które Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał 13 listopada.

Zarzucił prawnikom "dręczenie"

30 sierpnia komisja zajęła się reprywatyzacją stołecznej kamienicy przy Poznańskiej 14. W trakcie posiedzenia doszło do sporu między pełnomocnikami warszawskiego ratusza, a jej szefem Patrykiem Jakim, który zarzucił prawnikom "dręczenie" zeznających przed komisją świadków, po czym wykluczył ich z posiedzenia.Odwołanie od tej decyzji jeszcze tego samego dnia złożyła do WSA prezydent Warszawy. "Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu w dniu 13 listopada 2017 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Prezydenta m.st. Warszawy na postanowienie Komisji ds. usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa z dnia 30 sierpnia 2017 (...) w przedmiocie wydalenia z rozprawy pełnomocników strony, postanawia: odrzucić skargę" - czytamy w postanowieniu WSA. Członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, odnosząc się do postanowienia sądu, podkreślił że wykluczenie pełnomocników miasta nie podlegało zaskarżeniu, jednak prezydent stolicy złożyła skargę do WSA. "Jednak WSA ją odrzucił, czym podzielił stanowisko komisji weryfikacyjnej w sprawie" - podkreślił Kaleta.18 września komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję władz Warszawy z 2013 r. w sprawie nieruchomości przy ul. Poznańskiej 14. Cztery lata temu nieruchomość przekazano w użytkowanie wieczyste na 99 lat spadkobiercy dawnych właścicieli, którego reprezentował adwokat Robert N. Decyzję w imieniu prezydent Warszawy podpisał b. wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Jerzy Mrygoń. Kilka miesięcy po przekazaniu w użytkowanie wieczyste, spadkobierca sprzedał spadek Robertowi N. i Januszowi Piecykowi. Jak podawały media, w styczniu 2014 r. sprzedali oni nieruchomość spółkom Jowisz związanym z Grupą Fenix.

Prezydent Warszawy ukarana grzywnąTVN24
wideo 2/6

PAP/kz/pm