"Jaki to był szał, zjeść tam hamburgera"

Warszawa

Mc Donald'sWstęgę przecina Jacek Kuroń

"Znika miasto dzieciństwa", "pamiętam był rok 1993, siedziałyśmy z koleżanką na piętrze, raczyłyśmy się lodami" - tak internauci wspominają dzień otwarcia pierwszej restauracji Mc Donald's w Polsce. Dziś, po ponad 22 latach, lokal kończy swoją działalność. Macie jakieś własne wspomnienia związane z tym miejscem? Czekamy na Wasze komentarze. Przesyłajcie je na Kontakt24.

Podczas otwarcia, wstęgę przeciął minister Jacek Kuroń. Wśród gości była również pisarka Agnieszka Osiecka i trener Kazimierz Górski. Do lokalu ustawiła się kolejka, tłum ludzi chciał brać udział w tym wydarzeniu. Ceny? Hamburger 20 tysięcy, frytki - 10. Według niektórych socjologów, Mc Donald's był dla wielu osób symbolem wolności i Zachodu.

Teraz, po 22 latach, lokal zniknie z mapy Warszawy. Tak jak wcześniej Sezam, Mc Donald's zostaje zamknięty - w tym miejscu ma powstać nowoczesny wieżowiec.

Dowiedz się więcej o historycznym otwarciu.

"Sentyment zostanie"

Jak się okazuje, wielu internautów Kontaktu24 ma swoje wspomnienia z początkowego okresu działania Mc Donald'sa w Sezamie.

Rob napisał, że ma jeszcze w domu ulotkę informującą o otwarciu.

- Pamiętam ten dzień, mieszkam niedaleko, fajne wspomnienia, ale kanapki były naprawdę lepsze- napisał CWANIAK_WAWA.

Swoimi wspomnieniami podzieliła się też Anna. - Był rok 1993, siedziałyśmy z koleżanką na piętrze, raczyłyśmy się lodami.

- Sentyment zostanie, bo ja zawsze tam chodziłem z kolegami na rozpoczęcie/zakończenie roku szkolnego w dzieciństwie- wspomina Andrzej, a Łukasz pamięta, że w 1994-1995 miał tam organizowane urodziny.

Intrnuata Trzydziest. przypomina sobie - jaki to był szał zjeść tam hamburgera. Na początku działalności "biznesmeni" umawiali się tam na rozmowy handlowe - to było w dobrym stylu.

Czytaj także na Kontakcie24.

"Sezam, Smyk, Kino Femina..."

Zamknięcie kolejnego miejsca w Warszawie skłania Was do refleksji nad samym miastem. Wspominacie lokale, które już zniknęły z mapy i zastanawiacie się, jak stolica będzie wyglądać za kilka lat.

- Znika miasto dzieciństwa - komentuje internauta Iperyt. Zgadza się z nim Grześ, który wymienia takie miejsca - Sezam, Smyk, Kino Femina... i pyta: "co będzie dalej?.

Anna wspomina dawną Warszawę, gdy na chodniku przy Marszałkowskiej stała przyczepa kempingowa z kasetami, a w oddali widać było szczęki pod pałacem.

Ojoo uważa, że jeszcze chwila i Pałac Kultury też zburzą.

Pierwsi goście przy Świętokrzyskiej
Mc Donalds's

A jakie są Wasze wspomnienia z poczatków działania znanej amerykańskiej sieciówki w Polsce? Pamiętacie swoją pierwszą wizytę? Czekamy na Wasze komentarze i maile na kontakt24@tvn.pl oraz na warszawa@tvn.pl.

gk/ja