Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Jaki plac Małachowskiego? Urzędnicy czekają na pomysły

Najnowsze

tvnwarszawa.plPlac Małachowskiego ma być przyjazny dla mieszkańców

Rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat zmian na placu Małachowskiego. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie. Wkrótce kolejne. Na opinie mieszkańców urzędnicy czekają do 17 marca.

Skwer u zbiegu ulic Królewskiej, Traugutta, Mazowieckiej i Kredytowej jest dziś zaniedbany i nijaki. Formalnie należy nawet do pasa drogi. Urząd dzielnicy Śródmieście chce przywrócić temu miejscu funkcje placu miejskiego i stworzyć przestrzeń publiczną przyjazną mieszkańcom i turystom. Instytucje, którym również zależy na rewitalizacji placu to: Zachęta, Muzeum Etnograficzne, parafia ewangelicko-augsburska Św. Trójcy i firma Hochtief Development Polska, deweloper, który modernizuje kamienicę na rogu placu i ulicy Traugutta.

Aktualnie przygotowywane są założenia do konkursu architektonicznego na remont pl. Małachowskiego. Elementem opracowania będzie przebudowa ulic oraz zmiana organizacji ruchu.

Przeczytaj więcej na temat sugestii zmian na pl. Małachowskiego.

"Drzewa do wycinki"

W sobotę odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami, których opinie chcą poznać dzielnicowi urzędnicy.

- Frekwencja nie była duża. Przyszło 12 osób. Byli to okoliczni mieszkańcy, osoby pracujące w okolicy i interesujące się rozwojem Warszawy - mówi Anna Petroff-Skiba z Zespołu Konsultacji Społecznych i Wzmacniania Wspólnoty Lokalnej. - Dyskutowano o koncepcjach rozwoju, ruchu samochodów na placu i bywalcach klubów na Mazowieckiej. Wszyscy byli zgodni, że drzewa rosnące na skwerze są w kiepskim stanie i nadają się do wycinki – relacjonuje.

Kolejne spotkanie

W ramach konsultacji odbędzie się jeszcze jeden warsztat.

- Zapraszamy wszystkich w środę, 6 marca, o godzinie 17.30 do Narodowa Galerii Sztuki Zachęta - zachęca Anna Petroff-Skiba.

Swój udział zgłosić można do 5 marca na adres konsultacje@um.warszawa.pl lub telefonicznie pod numerami: 22 443 34 20 lub 22 443 34 73.

Jak zapewnia urzędniczka, jeżeli ktoś nie zdąży się zapisać, a na sali będą miejsca, to z pewnością zostanie wpuszczony.

Można wysłać uwagi mailem

Jeżeli termin spotkania komuś nie pasuje, a chce wyrazić swoją opinię, może to zrobić również w inny sposób. Skorzystać można z formularza kontaktowego na stronie www.konsultacje.um.warszawa.pl, przesłać uwagi mailem na konsultacje@um.warszawa.pl, lub pocztą na adres: Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, ul. Nowogrodzka 43, 00-691 Warszawa, z dopiskiem "Konsultacje – pl. Małachowskiego".

Konsultacje w tej formie potrwają do 17 marca 2013 r.

wp/mz

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl