Jaki będzie luty w Warszawie? Według Rosjan bardzo ciepły. "Sensacja"

Warszawa

TVN24Luty w Warszawie zapowiada się dość pogodnie i całkiem ciepło jak na zimę

Nawet osiem stopni na termometrach, sporo słońca. Taki będzie luty w Warszawie według rosyjskich meteorologów. - Jeżeli by się to sprawdziło, to byłaby sensacja pogodowa - podsumowuje prezenter i meteorolog TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Rosyjscy meteorolodzy, którzy publikują swoje prognozy na stronie gismeteo.ru, opracowali prognozę na miesiąc dla Europy Środkowej, w tym również dla Polski. Wynika z niej, że co najmniej do 19 lutego warszawiacy nie będą mogli liczyć na srogą, mroźną zimę.

Więcej słońca niż deszczu

Eksperci prognozują, że przez pierwszych siedem dni lutego słupki rtęci sięgną 4-6 kresek, a wychodząc z domu mieszkańcy stolicy raczej będą musieli pamiętać o okularach przeciwsłonecznych niż o parasolach. Niewielki deszcz pojawi się jedynie w piątek 6 lutego.

Spory spadek temperatury zostanie odnotowany w niedzielę 8 lutego. Wtedy w najcieplejszym momencie dnia termometry odnotują zaledwie 1 stopień powyżej zera. W niedzielę mieszkańcy Warszawy będą mogli spodziewać się słabych opadów deszczu ze śniegiem.

Minimalnie -1 stopień Celsjusza

Według prognozy w poniedziałek 9 lutego po południu słupki rtęci sięgną zaledwie -1 st. C. Tego dnia niebo również zacznie się chmurzyć. Natomiast już 10 i 11 lutego słońce znów zdominuje pogodę w stolicy, a temperatura wyniesie ok. 1 st. C.

Od czwartku 12 lutego termometry będą pokazywać coraz wyższe wartości, a na niebie zaczną pojawiać się chmury. Według prognozy niewykluczone staną się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. A jakiej możemy spodziewać się temperatury? W czwartek słupki rtęci powędrują do 4 st. C, w piątek do 7 st. C, w sobotę do 6, a w niedzielę znowu do 7 st. C.

Kulminacja "wysokich" temperatur

Kulminacja "wysokich" temperatur nastąpi w poniedziałek 16 lutego. Wtedy termometry po południu wskażą nawet 8 st. C. Później temperatura będzie spadać, we wtorek wyniesie 6 st. C, w środę 3 st. C, a w czwartek 19 lutego 2 st. C. I to właśnie na tym dniu kończy się prognoza rosyjskich meteorologów.

- Jeżeli by się to sprawdziło, to byłaby sensacja pogodowa, bo praktycznie nie byłoby zimy od początku roku - podsumował Tomasz Wasilewski, prezenter i meteorolog TVN Meteo.kt/map/ep