Jak zostać pin-up girl?

Warszawa

| robinson-openstreetmap_org-cc-by-saBetty Q - fot

Są wystylizowane jak słynna Dita von Teese. Warszawskie pin-up girls zobaczyć będzie można już w sobotę w Klubie Pod Żyrandolem. W "Rytmie Miasta" o tym, jak zostać pin-up girl, opowiadała Betty Q.

Pin-up girl kojarzy się jednoznacznie: kreski na oczach, karminowe usta i pończochy ze szwem. Do tego sztuczne rzęsy, wysokie obcasy i rytmy charlestona, foxtrota, swinga, stepu. Istotne są detale: kolor lakieru na paznokciach oraz wyciskane fale na włosach. Wszystko musi być z epoki.

- Zaczęło się od reprodukcji obrazków malowanych dla żołnierzy na froncie. Szybko stały się ikoną stylu lat 40. i 50. Była to niesamowita zabawa. Wystylizowane dziewczyny fotografowano w różnych sytuacjach. Ważny był make-up, fryzury – opowiadała w "Rytmie Miasta" Betty Q. Razem z zespołem występuje na imprezach stylizowanych na lata 20., 30., 40. i 50.

Z Polibudy do burleski

- Retro, burleska i pin-up wracają. To obecnie bardzo się podoba – opowiadała Betty Q. – Dziewczyny przychodzą do nas często i pytają, jak zrobić takie włosy i rzęsy...

Razem z Betty Q występują: Pin Up Candy, która na co dzień pracuje w dziale sportowym w jednej ze stacji telewizyjnych oraz Polly, studentka Politechniki Warszawskiej. Ale Betty Q marzy o dużym zespole.

I Ty możesz zostać pin-up

- Jak najbardziej można do nas dołączyć. Chcemy stworzyć girl big band – podkreśla Betty Q. – Od połowy lutego ruszamy z nowym semestrem zajęć z burleski z elementami pin-up. Można trochę poćwiczyć. Dziewczyny, u których wyczujemy iskierkę, dołączą do naszego show – dodaje.

Obok warszawskich pin-up girls w Klubie Pod Żyrandolem wystąpią Pavulon Twist oraz niemiecki Lou Cifer & The Hellions.

Miejsce: "Pod Żyrandolem"Adres: ul. Kolejowa 8/10, WarszawaData: 5 lutego 2011, godz. 21.00Wejście: 20 zł

Więcej na blogu Betty Q

fot
| Reuters, pzc.nl
fot
| vldinamo.ru

myk/mz