Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Jak pojadą autobusy na Bemowie, Bielanach i Woli? Sporo zmian

Warszawa

ZTMNowe propozycje tras

Po konsultacjach społecznych Zarząd Transportu Miejskiego zaprezentował zmienione propozycje tras autobusów na Bemowie, Bielanach i Woli. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy mogłyby wejść w życie.

Po uruchomieniu trasy tramwajowej na Powstańców Śląskich ZTM postanowił zasugerować mieszkańcom zmian w komunikacji autobusowej. Objęły nie tylko Bemowo, ale także Bielany i Wolę.

CZYTAJ WIĘCEJ O PROPOZYCJACH.

Konsultacje społeczne się odbyły. "Każdy głos, każda uwaga i każdy postulat przekazany ZTM w trakcie konsultacji, które były prowadzone w marcu br., został bardzo szczegółowo przeanalizowany. Najczęściej powtarzające się postulaty zostały uwzględnione" – twierdzi Igor Krajnow, rzecznik zarządu.

Czeska rewolucja zabrała nocne kursy tramwajów

TAK WYGLĄDAJĄ NOWE PROPOZYCJE:

Linia 129

Jej trasa ani częstotliwość kursowania nie zostaną zmienione.Jak informuje ZTM, proponowana korekta jej trasy była ściśle związana z propozycją zmiany trasy linii 197. Jednak 197 także pozostanie na swojej obecnej trasie.

Linia 167

Trasa linii nie zmieni się. Bez zmian pozostanie także jej częstotliwość kursowania."W trakcie konsultacji otrzymaliśmy wiele postulatów o zachowanie połączenia Chomiczówki z Bemowem i Woli z Ochotą oraz Mokotowem. Na decyzję o pozostawieniu linii bez zmian miało wpływ również planowane utrzymanie kursowania, między Jelonkami a Ochotą, linii 184" – informuje zarząd.

Linia 112

Nowa propozycja zakłada skierowanie linii na nową trasę: CH MARKI - ... - Żeromskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.  Linia miałaby kursować z obecną częstotliwością, czyli co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 12 poza godzinami szczytu i w święta.Jak urzędnicy tłumaczą te zmiany? Nowa trasa pozwoli na utrzymanie połączenia w relacji Targówek – Bielany – Nowe Bemowo. Pozwoli również na zrealizowanie licznych postulatów o poprawę punktualności i regularności jej kursowania. Połączenie w relacji Bielany – Bemowo – Jelonki – Karolin zapewni zaś nowa linia 284.

Tramwaje mogą przyspieszyć przy moście Poniatowskiego

Linia 184

Linia miałaby kursować następującą trasą: SZCZĘŚLIWICE - ... - Połczyńska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA z częstotliwością co 20 minut w szczycie, poza nim oraz w święto."Pozwoli to na zachowanie połączenia Jelonek i Odolan z Dworcem Zachodnim, o co prosili pasażerowie a także na poprawę obsługi komunikacyjnej ciągu ul. Człuchowskiej" – przekonuje ZTM.

Linia 284

Będzie to nowa linia która będzie kursowała na trasie: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – Szeligowska – Połczyńska – KAROLIN. Propozycja zakłada, że autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 20 minut zarówno w godzinach szczytu, jak i poza szczytem, a także w święto.ZTM przekonuje, że jej podstawowymi zadaniami będzie przejęcie północnego odcinka trasy linii 184 (Bielany – Bemowo – Jelonki), zachodniego odcinka trasy linii 112 (Bemowo – Jelonki – Karolin) oraz obsługa gęsto zabudowanego osiedla mieszkaniowego przy ul. Wrocławskiej.

Stworzyli aplikację do śledzenia autobusów. Niestety nie dla pasażerów

Linia 197

Linia pozostanie na swojej obecnej trasie. Zmieni się jednak jej częstotliwość w godzinach szczytu. Autobusy będą kursowały co 15 a nie co 12 minut. Częstotliwość poza godzinami szczytu i w święta będzie taka jak obecnie, czyli co 15 i co 20 minut."Jednocześnie, na najbardziej obciążonym odcinku jej trasy zostanie uruchomiona nowa linia 397, która będzie kursowała w godzinach szczytu pomiędzy Kołem a stacją metra Stare Bielany. Dzięki temu na ul. Obrońców Tobruku autobusy będą kursowały co 7-8 minut w godzinach szczytu. Pozostawienie linii na dotychczasowej trasie wiąże się z uwzględnieniem postulatów o utrzymanie dojazdu z północnego Ursusa na ciąg ul. Połczyńskiej oraz zachowanie bezpośredniego połączenia rejonu ul. Obrońców Tobruku z Fortem Wola i Ciepłownią Wola" – argumentuje ZTM.

Linia 397

Będzie to nowa linia kursująca na trasie: KOŁO – ks. Janusza (powrót: ks. Janusza – Obozowa – Ciołka – Newelska – ks. Janusza – KOŁO) – ks. Bolesława – Obrońców Tobruku – Rudnickiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – al. Zjednoczenia – METRO STARE BIELANY. Będzie kursowała tylko w godz. szczytu z częstotliwością co 15 minut (naprzemiennie z linią 197).

 

Propozycje zmian po konsultacjach
ZTM

Spotkanie z mieszkańcami

W środę o godz. 19.00 w Bemowskim Centrum Kultury ART.BEM, przy ul. Górczewskiej 201 odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców , w trakcie którego zaprezentujemy projekt po zmianach.

- Przypuszczalnie zmiany mogłyby wejść w życie jeszcze w tym roku – zaznacza Igor Krajnow.

CZYTAJ TEŻ: STWORZYLI APLIKACJĘ DO ŚLEDZENIA AUTOBUSÓW. NIESTETY NIE DLA PASAŻERÓW

MZA uruchamia nowy system zarządzania autobusami
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl

ran