"Jak dopłynąć do metra Centrum?"

Warszawa

fot. DJJones/Kontakt24
fot. Sławek/warszawa@tvn.pl
fot. DJJones/Kontakt24
fot. Sławek/warszawa@tvn.pl
fot. DJJones/Kontakt24
fot. Sławek/warszawa@tvn.pl

Intensywny deszcz zalał w środę dojścia do podziemnej kolejki. Stacje tym razem pozostały suche - informuje rzecznik Metra Warszawskiego.

Utrudnienia czekały na drodze dojazdowej do Dworca Gdańskiego.

- Uliczka przy wejściu do stacji metra Dworzec Gdański zamieniła się w wielką kałużę – informował o 8.46 internauta Sławek, który napisał na warszawa@tvn.pl.

"Gdzie kupić ponton?"

Z kolei, żeby dojść do stacji metra Centrum od strony Dworca Śródmieście suchą stopą, trzeba mieć wysokie kalosze. - Drodzy, nie wiem jak dopłynąć do Metra Centrum. Gdzie można kupić ponton? - pisał po 9.00 Reporter24, DJJones.

fot. DJJones/Kontakt24

Na stacjach bez utrudnień

Stacje metra pozostały suche. - Sytuacja jest pod kontrolą. Na razie nie musieliśmy zamknąć żadnej z nich, nie musieliśmy też uruchamiać specjalnych śluz, które uniemożliwiają przedarcie się wody na perony – powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Śluzy bronią przed zalaniem

W ubiegłym tygodniu w czasie bardzo intensywnych opadów deszczu na kilkadziesiąt minut trzeba było zamknąć wejścia do niektórych stacji. Po wypompowaniu wody, zostały ponownie otwarte.

ZOBACZ JAK DZIAŁAJĄ ŚLUZY

bf/mz