Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

Najnowsze

Jak dojechać z Bielan, Tarchomina, Pragi czy Legionowa?

Najnowsze

Zamknięta stacja Świętokrzyska

Od środy spore kłopoty czekają pasażerów metra. W związku z budową przejścia, które ma połączyć pierwszą i drugą linię przez 20 dni pociągi nie będą kursowały między stacjami Ratusz Arsenał i Centrum.

Mieszkańcy Warszawy będą musieli sobie radzić bez stacji Świętokrzyska od najbliższej środy aż do 9 kwietnia. Metrem od Młocin dojedziemy jedynie na plac Bankowy, natomiast od strony Kabat jedynie do stacji Centrum. Na nieczynnym odcinku nie będą kursowały pociągi wahadłowe. Trzeba będzie skorzystać z tramwajów lub autobusów.

Zarząd Transportu Miejskiego radzi warszawiakom "jak życ bez metra w wielkim mieście": jak dojechać do centrum z Bielan, Żoliborza, Legionowa czy Nowodworów. Urzędnicy przygotowali mapy, na których zostały przygotowane alternatywne dla metra trasy dojazdu do centrum.

Zamknięta ŚwiętokrzyskaZTM
Metro Świętokrzyska

ZOBACZ PLAN W FORMACIE PDF

BIELANY:

Ze stacji Młociny metrem dojedziemy do stacji Ratusz Arsenał – aby dostać się do centrum trzeba przesiąść się do tramwajów linii: 4, 15, 18 oraz 35. Możemy dojechać również autobusami linii 107, 127 oraz linią zastępczą Z-1.

BielanyZTM

ŻOLIBORZ:

Ze stacji Marymont do centrum dojedziemy tramwajami linii 17 i 75. Podobnie ze stacji Plac Wilsona, gdzie dodatkowo pasażerowie mają do dyspozycji linę zastępczą Z-1.

ŻoliborzZTM

BRÓDNO:

Z tego rejonu miasta dojazd do centrum zapewnią nam tramwaje linii 4 i 74 oraz autobus linii 500, które zostaną wycofane z ul. Słomińskiego i skierowane do pętli Ratusz Arsenał. Ponadto w dni powszednie od 6:30 do 9:30 trasa linii 50 zostanie wydłużona do pętli Centrum.

BródnoZTM

DW. WILEŃSKI:

Przejazd do centrum zapewni linia 8. Ponadto w dni powszednie (godz. 6:30 – 9:30) trasa autobusów 226, 460, 718, 738, 805 jednokierunkowo będzie wydłużona do pętli Centrum. Warto pamiętać, że dla tych linii nie będzie obowiązywał przystanek Ratusz Arsenał 06 zlokalizowany w al. Solidarności przed placem Bankowym.

Dw. WileńskiZTM

TARCHOMIN i NOWODWORY:

Do centrum dostaniemy się liniami 508, 510, 511 dojeżdżając do stacji metro Marymont lub liniami E-4 i E-8 do placu Wilsona a później do centrum tramwajem 15 lub 75.

TarchominZTM

LEGIONOWO:

Z tej podwarszawskiej miejscowości dojazd do centrum najpierw pociąg SKM linii S-9 lub Kolei Mazowieckich do stacji Warszawa ZOO, później bezpośrednio do centrum dowiozą nas tramwaje linii 4 i 74 oraz autobusy linii 127 i 500. Ponadto w dni powszednie (godz. 6:30 – 9:30) trasa linii 500 będzie wydłużona do pętli centrum.

LegionowoZTM

PRAGA POŁUDNIE przez TRASĘ ŁAZIENKOWSKĄ:

Tutaj metrem od stacji Politechnika do stacji Centrum dojedziemy bez problemu. Jednak kiedy będziemy chcieli dojechać na któraś ze stacji na odcinku Ratusz Arsenał – Młociny musimy wybrać się w podróż tramwajami linii 15 i 75 do stacji metra Marymont. Możemy wybrać również autobus Z-1, jednak dowiezie on nas jedynie do Placu Wilsona.

Trasa ŁazienkowskaZTM

Większe utrudnienia, wygodniejsza przesiadka

Utrudnienia spowodowane są budową łącznika między starą i nową częścią stacji przesiadkowej przy Świętokrzyskiej. - Wybraliśmy wariant z budową wygodnego przejścia między dwiema częściami stacji. To wymaga zamknięcia stacji dla ruchu. Alternatywą było budowanie przejścia przez antresole, dużo mniej praktycznego. A przecież budujemy na lata, a nie na kilka tygodni - tłumaczy rzecznik metra Krzysztof Malawko.

bf//ec

Pozostałe wiadomości