Jak dojechać na Orange? Poradnik komunikacyjny

Warszawa

archiwumKomunikacja na Orange Warsaw Festival

W sobotę startuje Warsaw Orange Festival. Z tej okazji Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe aby ułatwić uczestnikom festiwalu powrót do domów. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy. Część ulic zostanie wyłączona z ruchu.

AUTOBUSY i TRAMWAJE

W DZIEŃ

W sobotę w godzinach 13.30 – 16.30 oraz w niedzielę godzinach 14.30 – 16.30, w związku z zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Francuskiej, linie autobusowe 117, 138 oraz 146 od ronda Waszyngtona zostaną skierowane (w obu kierunkach) na następującą trasę objazdową:

al. Waszyngtona (jezdnia boczna) – Saska – Zwycięzców i dalej swoimi trasami podstawowymi.

Na trasie objazdowej wszystkie napotkane przystanki obowiązywać będą jako stałe.

W NOCY

W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0.30 – 2.00 oraz z niedzieli na poniedziałek w godzinach 22.30 – 1.30 ZTM uruchomi dodatkowe linie:

- tramwajową- 73, która kursować będzie na trasie:

AL. ZIELENIECKA – al. Zieleniecka – rondo Waszyngtona – al. Waszyngtona – rondo Wiatraczna – Grochowska – GOCŁAWEK;

- autobusową 902, kursującą na trasie:

WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE (przystanek 02) – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. Grzybowski – Emilii Plater – DW. CENTRALNY (przystanek 11);

Na trasie linii obowiązują wszystkie napotkane przystanki jako warunkowe.

- autobusową 903, która kursować będzie na trasie:

RONDO WASZYNGTONA (przystanek 04) – al. Zieleniecka – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska – Starzyńskiego – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE;

Na trasie linii obowiązują wszystkie napotkane przystanki jako warunkowe.

Ponadto linia 509 kursować będzie na trasach skróconych: od RONDO WASZYNGTONA (przystanek 04) – al. Zieleniecka – ... – NOWODWORY oraz od AL. ZIELENIECKA (przystanek 01) – rondo Waszyngtona – ... – GOCŁAW;

W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 1.00-2.30 oraz z niedzieli na poniedziałek w godzinach 0.30-2.00 ZTM uruchomi dodatkowe skrócone kursy linii nocnych N33, N35, N38, N43 oraz N81:

- N33: CENTRUM 05 – Aleje Jerozolimskie – ... – ZAJEZDNIA WORONICZA,

- N35: CENTRUM 06 – Aleje Jerozolimskie – ... – URSUS-NIEDŹWIADEK,

- N38: CENTRUM 06 – Aleje Jerozolimskie – ... – P+R AL. KRAKOWSKA,

- N43: DW. CENTRALNY 02 – Aleje Jerozolimskie – ... – CHOMICZÓWKA,

- N81: CENTRUM 01 – Marszałkowska – ... – BRANICKIEGO.

Kursowanie linii 73, 902 i 903 oraz dodatkowych kursów linii 509, N33, N35, N38, N43 oraz N81 odbywać się będzie na podstawie dyspozycji służb Nadzoru Ruchu.

Zamknięcie mostu Poniatowskiego

Po koncertach (w sobotę i niedzielę) most Poniatowskiego może zostać zamknięty dla ruchu kołowego. W związku z tym nocne linie autobusowe N22, N24 oraz N72 zostaną (w obu kierunkach) skierowane od ronda Waszyngtona na następującą trasę objazdową:

Francuska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – pl. Na Rozdrożu – Aleje Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – rondo de Gaulle’a i dalej swoimi trasami podstawowymi.

METRO

W nocy z niedzieli na poniedziałek metro kursować będzie do ok. godz. 1.30.Na festiwal można dostać się też kolejką wysiadając na stacji PKP Stadion. Kursuje jednak do godz. 23.30. Dlatego nie będzie można nią wrócić ze stacji Stadion po zakończeniu ostatnich koncertów.

Tu znajdziesz wszystkie zmiany w komunikacji miejskiej.

Utrudnienia dla kierowców

Przypominamy, że zmiany dotyczyć będą również kierowców. W sobotę od godziny 13:30 i w niedzielę od godz. 14:30 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Waszyngtona, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi w oba dni około godziny 16:30.

Ponadto po koncertach (w sobotę i niedzielę) może zostać zamknięty dla ruchu most Poniatowskiego.

RUSZA MIASTECZKO FESTIWALOWE ORANGE WARSAW FESTIWAL:

Rusza festiwalowe miasteczko Orange Warsaw Festival
video: TVN24, Maciej Wężyk /tvnwarszawa.pl

ZTM/su