Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Jak dojechać na Coldplay? Gdzie zaparkować?

Najnowsze

Marcin Gula /tvnwarszawa.plUtrudnienia i zmiany w komunikacji w związku z koncertem Coldplay

O 21.00 na Stadionie Narodowym zagra brytyjski zespół Coldplay. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Na pasażerów komunikacji miejskiej również czekają zmiany.

O 16.00 zamknięta zostanie część Saskiej Kępy. Wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar pomiędzy ul. Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona i Poniatowskiego oraz Wałem Miedzeszyńskim. Dojazd do posesji mieszkańców z przepustkami SK, taksówek oraz jednośladów będzie możliwy od ul. Saskiej.

Podobnie jak w czasie poprzednich imprez na Stadionie Narodowym, otwarte zostanie przejście dla pieszych przez al. Poniatowskiego w rejonie ronda Waszyngtona.

- Do szpitala przy ul. Niekłańskiej można dojechać ul. Zwycięzców od strony Międzynarodowej - dodaje Tomasz Kunert z biura koordynacji remontów w ratuszu.

W pobliżu stadionu jest ograniczona liczba miejsc postojowych - chociażby na ul. Targowej, Zamoyskiego i Grochowskiej. - Samochód można zostawić na przykład przy Dworcu Wschodnim i stamtąd udać się na stadion na piechotę, bądź komunikacją miejską - wyjaśnia Kunert.

Komunikacja miejska szykuje się na kilka scenariuszy.

KOMUNIKACJA PRZED KONCERTEM Od ok. godz. 16.00 zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Po zamknięciu ul. Francuskiej na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 117, 138 i 146.

Dla fanów uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa 77, która w godzinach 18.00-21.00 będzie kursować co pięć minut na trasie pl. Narutowicza- rodno Wiatraczna.

KOMUNIKACJA PO KONCERCIE ZTM przygotował dwa warianty funkcjonowania komunikacji miejskiej po zakończeniu koncertu.

Pierwszy zakłada, że wstrzymany całkowicie zostanie ruch kołowy i tramwajowy między rondami Waszyngtona i de Gaulle’a . Drugi przewiduje zamknięcie dla samochodów i tramwajów także al. Zielenieckiej oraz al. Waszyngtona (między rondem Waszyngtona a ul. Saską). Wariant 1

W pierwszym wariancie ZTM skieruje na objazdy tramwaje linii 7, 8, 9, 22 i 24.

Zmienią się też trasy autobusów dziennych 102, 111, 117, 138, 146, 158, 166, 507, 517 i 521 oraz nocnych - N22, N24 i N72.

Wariant 2 Jeśli natomiast okaże się, że trzeba zamknąć także al. Zieleniecką i część al. Waszyngtona, na objazdy zostaną skierowane także autobusy 123, 147, 509 oraz nocny N02.

Dodatkowe linie

Po koncercie (przez około godzinę po jego zakończeniu) ZTM uruchomi dwie dodatkowe linie autobusowe:

902, która będzie kursować z Wybrzeża Szczecińskiego przez most Świętokrzyski do Dworca Centralnego;

903, która kursować będzie kierunku Bródna (początek trasy albo na rondzie Waszyngtona, albo na przystanku al. Zieleniecka).

Dodatkowe kursy będą miały autobusy linii 509 (w kierunku Nowodworów lub Gocławia), a także linie nocne:

z Centrum - N33 (do zajezdni Woronicza), N35 (w kierunku Ursus-Niedźwiadek), N38 (na al. Krakowską) i N81 (do Wilanowa),

natomiast z Dworca Centralnego częściej będą jeździć autobusy linii N43 - na Chomiczówkę.

Pociągiem tylko ze Wschodniego

Jak podaje ZTM, w związku z pracami na torach, prowadzonymi przez spółkę PLK, pociągi z Dworca Wschodniego do centrum oraz z centrum do Warszawy Wschodniej nie zatrzymają się na przystanku Warszawa Stadion.

Pasażerowie, którzy po koncercie będą chcieli skorzystać z pociągów, będą proszeni o przejście na Dworzec Wschodni. Na przystanku Warszawa Stadion będą czuwać informatorzy ZTM.

Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji na stronie ZTM. PAP/ZTM/su/b

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula /tvnwarszawa.pl