Jak dojechać do cmentarzy?

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZmiany na ulicach

Komunikacja uruchamia dodatkowe połączenia, a kierowcy powinni liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Ratusz radzi skorzystać z transportu miejskiego.

Pierwsze zmiany wprowadzono w weekend (27-28.10). Największe utrudnienia czekają jednak warszawiaków 1 i 2 listopada.

Żeby ułatwić przejazd komunikacji miejskiej, kilkadziesiąt ulic będzie wyłączonych z ruchu.

- Osoby, które zdecydują się na korzystanie z własnego pojazdu narażone będą na poruszanie się w wielokilometrowych korkach, bez możliwości zaparkowania w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza – przestrzega urząd miasta.

ZOBACZ, JAK DOJECHAĆ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ - 25 dodatkowych linii.

Dla tych, którzy nie mogą zrezygnować z samochodu, stołeczny Ratusz przygotował poradnik.

DOJAZD DLA KIEROWCÓW DO CMENTARZA CYWILNEGO NA POWĄZKACH

- od Wolskiej: ulicami Młynarską lub Płocką, a dalej Obozową do parkingów znajdujących się przy ulicach: Ostroroga, Wawrzyszewskiej i Św. Stanisława,

- od Broniewskiego: ulicami: Rydygiera i Duchnicką do parkingów znajdujących się przy ulicach: Powązkowskiej, Tatarskiej i Ostroroga,

- od Towarowej i al. Solidarności: ulicą Okopową do parkingów znajdujących się przy ulicach: Okopowej i Dzikiej,

- od al. Jana Pawła II: ul. Anielewicza do parkingów znajdujących się przy ulicach: Okopowej i Dzikiej.

DOJAZD DLA KIEROWCÓW DO CMENTARZA KOMUNALNEGO NA POWĄZKACH (dawny Wojskowy)

- ulicami Broniewskiego i Elbląską do parkingów znajdujących się przy ulicy Elbląskiej,

- od strony Wisłostrady i ulicy Broniewskiego - jezdnią boczną Trasy AK w kierunku do ronda nad Trasą AK w rejonie ulicy Powązkowskiej do parkingu znajdującego się przy ulicy gen. Maczka,

- od strony Al. Prymasa Tysiąclecia do ronda nad Trasą AK w rejonie ulicy Powązkowskiej do parkingu znajdującego się przy ulicy gen. Maczka,

- od strony ulicy Powstańców Śląskich i ulicy Rudnickiego do parkingów znajdujących się przy ulicy gen. Maczka i na starej jezdni ulicy Powązkowskiej.

Zmiany na Woli
Urząd Miasta

DOJAZD DO CMENTARZA BRÓDNOWSKIEGO

- od ulicy Radzymińskiej: ulicami Młodzieńczą i Kondratowicza do parkingów znajdujących się przy ulicach Boliwara, Żuromińskiej i Gilarskiej

- od Trasy AK: ulicą Wysockiego do parkingów znajdujących się przy ulicy Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty (jednokierunkowa na odcinku od ulicy Rembielińskiej do ulicy Ogińskiego).

Ponadto w dniach 1-4 listopada b.r. na ulicy Smoleńskiej zostanie utrzymany jeden kierunek ruchu.

Mieszkańcom lewobrzeżnej Warszawy zalecia się dojazd Wisłostradą i Trasą AK do ulicy Wysockiego lub ulicy Łabiszyńskiej.

Zmiany na Bródnie
Urząd Miasta

DOJAZD DO CMENTARZA PÓŁNOCNEGO

- ulicami Pułkową i Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa): do istniejących parkingów przy bramie po stronie północno-wschodniej cmentarza.

- dojazdem do bramy południowej i zachodniej - od strony Radiowa: ulicami Radiową i Estrady.

DOJAZD DO CMENTARZA WAWRZYSZEWSKIEGO

- ulicami Żeromskiego, Reymonta i Conrada oraz ulicami Wólczyńską i Sokratesa do parkingów znajdujących się przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

Zmiany na Bielanach
Urząd Miasta

DOJAZD DO CMENTARZA WOLSKIEGO I WOLSKIEGO PRAWOSŁAWNEGO:

- ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i Ordona oraz Połczyńską i Studzienną do parkingów zlokalizowanych na ulicy Jana Kazimierza.

Należy pamiętać, że na ulicy Wolskiej wzdłuż cmentarzy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się oraz wprowadzone zostaną na ulicach Studziennej i Sowińskiego jedne kierunki ruchu.

Zmiany na Woli
Urząd Miasta

DOJAZD DO CMENTARZA W REMBERTOWIE PRZY UL. GRZYBOWEJ

- ulicami al. Komandosów, Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybową - Działyńczyków - Dokerów - Fizilierów.

W związku z wyłączeniem z ruchu ulicy Grzybowej w rejonie cmentarza i ulicy Korkowej na długości cmentarza w Marysinie Wawerskim, osoby jadące w kierunku Sulejówka, które nie będą zainteresowane dojazdem do cmentarza, zostaną skierowane na objazd:

- od strony ulicy Marsa: ulicami Cyrulików i Okuniewską;

- od strony ulicy Korkowej ulicami Kościuszkowców, Bronisława Czecha, Traktem Brzeskim do Piłsudskiego.

Zmiany w Rembertowie
Urząd Miasta

ran/roody